Як виростити лісові гриби в саду

Власники садових ділянок та любителі грибів можуть спробувати вирощувати лісові гриби в себе на ділянці.

У цій статті ми навчимося вирощувати лісові гриби в себе в саду. А також самостійно підготувати міцелій.

Якщо у вас в саду ростуть берези, ялини, сосни або дуби, ви сміливо можете пробувати вирощувати гриби. Адже гриби тісно пов’язані з корінням дерев і без них не ростуть. Тому, що спори гриба обплітають коріння, і навіть проникають в його клітини, грибниця утворює своєрідний комплекс-грибокорінь, або мікоризу. Звідси їх назва – мікоризні гриби. Мікориза симбіотичне співжиття гриба з рослиною. Зазвичай таке співжиття реалізується через коріння але в деяких випадках мікориза утворюється і з іншими частинами рослини. У мікоризній взаємодії міцелій гриба колонізує корені чи інші органи рослини внутрішньо- або зовнішньоклітинно.

Якщо у вас на ділянці росте стара береза вирощуйте підберезники, підосичники. Якщо це хвойні дерева, то потрібно віддати перевагу ялиновому рижику або ялиновій формі білого гриба. Лисички ростуть і з хвойними, і з листяними деревами, маслюк відповідно назві росте тільки з модринами.

Увага! Варто зазначити, що найбільш сприятливий вік дерев для вирощування під ними мікоризних лісових грибів – від 10 до 30 років.

. . . . . .

Способи вирощування грибів

  1. Грибна розсада – вирощування лісових грибів в саду

    Найбільш простий спосіб розмноження грибів – з грибною розсади. Для цього досить дрібно потрібно нарізати або пропустити через м’ясорубку дозрілі (старі) капелюшки грибів. Потім отриману субстанцію залити водою і настоювати добу. За цей час можна зайнятися підготовкою ділянки. Під обраним деревом перекопайте землю і щедро її удобріть компостом. Полийте підготовлене місце грибним настоєм, а зверху присипайте листям. Періодично поливайте в суху погоду.

  2. peresadka_gribnic

  3. Пересаджування грибниць – вирощування лісових грибів в саду

    Там, де росли потрібні гриби, обережно викопують невеликі шматочки грибниці. В саду їх ретельно викладають в неглибокі ямки, прикривають підстилкою з перепрілого листя або хвої, і злегка її зволожують (але не поливають). Якщо погода стоїть суха, укриття періодично злегка оббризкують, щоб грунт внизу весь час був вологим. Шматочки грибниці висаджують по периметру крони на відстані 1,5-3 м від стовбура дерева.

    Щоб грибниця прижилася, її корисно підгодовувати розчином цукру: 10 г цукру на 10 л води. Влітку стежте, щоб грунт залишалася злегка вологим. Періодично поливайте ділянку, особливо в період посухи. На зиму накривайте його шаром опалого листя або мохом, навесні не забувайте їх прибирати.

  4. Вирощування грибів з міцелію – вирощування лісових грибів в саду

    Вирощування грибів з міцелію – один з найпопулярніших методів у грибників. Готовий міцелій, і субстрат можна купити – він є у продажу в садових магазинах. Перш ніж приступати до реалізації цього способу, підготуйте ділянку і грунт.

    Виберіть місце в тіні дерев, де грунт вологий. На відстані 0,5 м від стовбура дерева зніміть верхній шар землі на глибину 0,5 см. площу ямки розраховуйте заздалегідь, виходячи з кількості придбаного міцелію.

    Підготуйте субстрат з потерті, тирси і листя. Покладіть його на дно ямки шаром приблизно 20 см. Зверху присипайте грунтом (близько 10 см). Далі укладіть змішаний шар грунту і компосту. Тепер поверх цього можна укладати перемішаний із землею міцелій. Розподіліть його вручну, рівномірно утрамбовуючи. Зверху присипте грунтом і полийте водою, засипте опалим листям.

    Після висаджування міцелію ділянку необхідно регулярно поливати. Якщо висаджування міцелію пройде успішно, то урожай з’явиться вже в наступному році. Плодоносити така грибниця може від 2 до 5 років.

Порада! У холодні зими не забувайте присипати грибниці компостом, а при необхідності накривати поліетиленом або руберойдом.

Оптимальний час для посадки грибів – період з травня по вересень. Висаджувати гриби в землю слід з настанням сутінків.

bilii_grib

Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

Розглянемо як виростити гриби в саду на прикладі білого гриба

Білий гриб можна переселити з лісу на свою ділянку, і при успішному результаті вже на наступний рік ви отримаєте врожай. Щоб білі гриби почали рости на вашій ділянці ми використовуємо 2 спосіб, але це досить складно. Потрібно викопати грибницю і перенести на свою ділянку, при цьому не пошкодивши її. Проте багатьом це вдавалося, варто спробувати і вам. Щоб грибниця мала шанс прийнятися вона повинна взаємодіяти з корінням кущів і дерев, тому вибирайте на своїй ділянці таке місце, де у вас ростуть листяні або хвойні дерева і кущі. Дуже важливо висадити грибницю білого гриба чи будь-якого іншого гриба під таким же деревом, з-під якого вона була викопана.

Якщо у вас на ділянці є таке місце то сміло пересаджуйте грибницю. Для цього на відстані 0,5 м від стовбура дерева зніміть 20-30 см верхнього шару грунту. На дно ямки постеліть готовий компост з опалого листя та корою дерев, а зверху присипте невеликим шаром землі. Тепер можна викладати пласт землі з грибницею, полити і присипати шаром листя. Якщо в перші 14 днів після посадки стоїть суха погода, періодично поливайте грибницю.

Успіху!!!

Читайте також:

Як виростити опеньки в саду

Схожі записи