Грошове дерево (товстянка): догляд
Товстянка (Crassula), але найчастіше використовується назва «Грошове дерево». Листки товстянки дуже схожі на копійки, звідси і назва «Грошове дерево». Багато людей вірить, що коли в домі є грошове дерево, то сім’я житиме у достатку і благополуччі.
Товстянка (грошове дерево) належить до сукулентних рослин. Батьківщиною цієї сукулентної рослини є Південна Африка. Товстянка – декоративно-листяна рослина. Існують деревовидні і трав’янисті види, стебла у них грубі, прямостоячі з великою кількістю гілок і овальним м’ясистим зеленим листям, що утворюють крону. Винятком є товстянка lycopodioides – стебла стоячі, а згодом ,в міру росту у висоту, опускаються донизу і стають грунтопокривними. Багато любителів сукулентних стверджують, що в кімнатних умовах ця рослина може навіть зацвісти.
Види товстянки (грошового дерева):
Серед всіх відомих видів товстянки особливо популярні товстянка argentea (portulacea), товстянка lycopodioides, товстянка perforata, товстянка falcate (Rochea falcata). Інші види розглянемо за допомогою фото.
Як доглядати за товстянкою (грошовим деревом)
Рослина невибаглива у догляді, користується великою популярністю серед квітникарів, також часто використовується для озеленення офісів.
Яскравість світла для товстянки
Товстянка (грошове дерево) – рослина світлолюбна, але від прямих сонячних променів її слід притіняти. Найкращим місцем для товстянки буде Зх., Сх., Пд.- Зх., Пд.- Сх. підвіконники вашого будинку чи квартири. Від прямих сонячних променів листки у рослини червоніють, в’януть і опадають.
Температура повітря для товстянки
Рослина любить багато свіжого повітря (від браку свіжого повітря товстянка може скинути листя). Влітку добре виносити навулицю. Товстянка непримхлива до температури, їй підходить звичайна кімнатна температура. Взимку температура повітря повинна бути +15 ° С і менше, але не нижче +4 ° С.
Полив та вологість для товстянки
Поливати грошове дерево у весняно-осінній період потрібно як всі кімнатні рослини, тобто поливати товстянку потрібно в міру висихання верхнього шару земляного кому. Взимку полив треба зменшити – поливати один раз в 30 днів. Вологість повітря для товстянки неважлива, її не обприскують.
Добриво для «грошового дерева»
Підживляти рослину потрібно літом, кожних 14 днів. Використовуйте для товстянки добриво для кактусів.
Дивіться відео про фіалку кімнатну. Квіти у фіалки різнокольорові, прості, махрові, хвилясті діаметром від 2 і до 4 см.
Пересадка грошового дерева
Пересаджувати товстянку, як і решту сукулентних, потрібно рідко: раз на 3-4 роки. Грунт для товстянки підійде такий, як для кактусів.
Розмноження товстянки
Товстянка розмножується поділом куща, живцями, листками.
Всі частини товстянки, які ми хочемо вкорінити, потрібно залишити на 2-3 дні в затінку, потім поставити у воду для вкорінення. А листки злегка запхати у грунт.
Шкідники та хвороби
- Стебла в’януть – взимку забагато вологи, а влітку – брак світла.
- Сухі коричневі плями на листі – недостатньо вологи.
- М’які коричневі плями на листі – плямистість листя. Брак свіжого повітря.
- Листя опало – полив холодною водою, надалі поливайте лише теплою водою.
- Листя зів’яло – недостатній полив.