|

Ромашка лікарська – вирощування, догляд

Ромашка лікарська – рослина сімейства айстрових, яка не потребує особливого догляду, але дивує своїми корисними властивостями.

Ромашка лікарська або аптечна – однорічна лікарська рослина, сімейства айстрових, зустрічається повсюдно в Україні, Європі та Північній Америці. Попри використання ромашки як в народній, так і в офіційній медицині, вона досі класифікується як бур’ян, зустріти який можна на узбіччях доріг, на пустирях, в полях, садах і так далі. Хоча сьогодні існують і селекційні сорти ромашки, що містять більшу кількість ефірних олій, більшість любителів народної медицини вважають за краще самостійно заготовляти пахучу сировину, адже від того, коли і як були зібрані квіти, часто залежить успіх лікування.

Про цілющі властивості ромашки лікарською читайте у статті“Цілющі трави: ромашка лікарська”

Як та коли садити ромашку

Сіяти ромашку прийнято в кінці літа – початку осені. В цьому випадку урожай обіцяє бути максимальним. Але за місяць до посіву необхідно підготувати ґрунт. Для посіву ромашки краще вибрати добре освітлену ділянку, скопати її й удобрити. В якості добрива на 1 квадратний метр грядки підійде відро добре перепрілого гною або 15-20 г азотних і 40-50 г фосфорних добрив.

Перед власне посівом аптечної ромашки через кожні півметра викопайте неглибокі борозни, полийте їх водою і засійте в них насіння з розрахунку пів грама на 1 кв.м, потім присипте борозни шаром мульчі 0,5-1 см

.

Ділянку, засіяну аптечною ромашкою, необхідно рясно поливати і регулярно прополювати. Після того, як з’являться перші сходи, їх потрібно прорідити. На одному погонному метрі грядки оптимально залишити 20-30 рослин.Виростити аптечну ромашку можна як з насіння, так і переселивши на грядку грудку землі з дикоростучими рослинами. Насіння буде обсипатись, і з них навесні проростуть густі паростки.

Кожні три роки місце для вирощування аптечної ромашки на присадибній ділянці необхідно міняти.

Від моменту проростання насіння до цвітіння ромашки проходить 50-70 днів. При цьому одна квітка цвіте від тижня до 10 днів, але через те, що всі сходи зацвітуть в різний час, тривалість цвітіння ромашковою грядки складе 1-2 місяці. За цей час можна зняти до 6 врожаїв!

viroszuvannya_romashki_likarskoi

Вирощування ромашки з насіння

Вирощування ромашки можливо розсадним і безрозсадним способом. Можна сіяти насіння ромашки садової просто в ґрунт, але надійніше скористатися розсадним способом. Насіння ромашки сіють на розсаду в березні. Лотки з осередками заповнюють вологим, легким, повітропроникним субстратом, що складається з торфу і піску в рівних частинах, розкладають в кожну клітинку по 2-3 насінини, присипають їх зверху тонким шаром субстрату, накривають ємність прозорою плівкою і поміщають недалеко від вікна, але не на підвіконня, оскільки крізь скло проходить світло, яке має занадто високу інтенсивність і може зашкодити процесові проростання насіння. Слідкуйте за станом ґрунту, і як тільки він підсохне, зволожте його з розпилювача.

Розсада ромашки

Коли почнуть з’являтися паростки, а при нормальній кімнатній температурі це станеться через півтора-два тижні, зніміть плівку і помістіть контейнер якомога ближче до сонячного вікна, захистивши сіянці від протягів. Якщо це з якої-небудь причини неможливо, помістіть над контейнером люмінесцентну лампу, яка повинна працювати не менше 14 годин на день. Як тільки розсада ромашки досягне у висоту 5 см, залиште в кожному осередку тільки по одному, самому розвиненому сіянці. Але не висмикуйте непотрібні паростки, а акуратно відщипуйте їх над поверхнею ґрунту, тому що ви ризикуєте пошкодити кореневу систему, що сіянця, що залишився. Для того щоб ромашка кущилась, прищепіть її над 3-4 листком.

. . . . . .

У ґрунт розсаду висаджують у віці 4-6 тижнів, коли пройдуть всі можливі заморозки

Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.

Догляд за ромашкою

Поки сіянці ромашки не освоєні в ґрунті і не почнуть рости, їх необхідно поливати часто, але після вкорінення квіти вимагають поливу тільки в посушливу погоду. Щоб волога довше зберігалася в ґрунті, замульчуйте поверхню навколо рослини торфом. В іншому ж догляд за ромашками полягає в розпушуванні ґрунту, прополюванні ділянки, підживлені і підготовці багаторічних рослин до зими. В якості добрив в ґрунт щорічно вносять перегній, торф і компост. В середині весни в міжряддях розсипають аміачну селітру з розрахунку 20 г на м² без подальшого поливу. В період бутонізації під рослини з бляклими стеблами і листям доцільно внести розчин сечовини. У ґрунт з кислою реакцією по осені вносять гашене вапно або доломітове борошно.

Збирають ромашку на 3-5 день після того, як квіти розкриються і білі пелюстки стануть розташовуватися горизонтально. Саме в цей період в рослині міститься найбільша кількість цілющих речовин. Збирають ромашку вручну, відриваючи тільки квіткові кошики. До сушки допускаються квітки з залишком стебла завдовжки не більше 3 см. Сушити квітку можна кількома способами: на відкритому повітрі, на горищі, в сухому приміщенні, в сушках при температурі 10 градусів. Для більш якісної сушки рослина необхідно регулярно перемішувати.

Схожі записи