Нематантус: догляд
Нематантус або золота рибка – це тропічна рослина з сімейства Геснерієвих. Вона має яскраві, трубчасті квіти, які можуть бути різних кольорів, включаючи червоний, оранжевий, жовтий і білий. Нематантус може вирощуватися як кімнатна рослина або в літньому саду чи оранжереї.
Нематантус – це невелика рослина, яка може досягати висоти 30-40 см. Листя нематантуса мають овально-ланцетну форму і яскраво-зелений колір. Квітки нематантуса зібрані в невеликі суцвіття.
Види нематантуса
Існує близько 100 видів нематантуса, але в кімнатному квітникарстві найчастіше зустрічаються такі види:
- Нематантус балерина (Nematanthus wettsteinii) – це рослина з яскраво-червоними квітами.
- Нематантус пурпурний (Nematanthus purpureus) – це рослина з пурпуровими квітами.
- Нематантус жовтий (Nematanthus flavidus) – це рослина з жовтими квітами.
Як доглядати за нематантусом
Нематантус – це невибаглива рослина, яка не потребує особливого догляду. Однак, щоб нематантус рясно цвів, слід дотримуватися таких рекомендацій:
- Розміщуйте нематантуса в добре освітленому місці, але захищайте від прямих сонячних променів.
- Полив.Нематантус потребує регулярного поливу. Грунт у горщику з нематантусом повинен бути постійно вологим, але не мокрим. Влітку нематантуса поливають рясно, а взимку – помірно.
- Підживлення. Підживлюйте нематантус мінеральними добривами 2-3 рази на місяць з весни до осені.
- Пересадка. Нематантус можна пересаджувати в будь-який час року, але найкраще це робити навесні або восени. Для посадки нематантуса використовують пухкий, добре дренований ґрунт. Для пересадки використовують горщик, який на 2-3 см більше за попередній..
Розмноження нематантуса
Нематантус розмножується живцями. Живці нарізають з верхівок пагонів довжиною 10-15 см. Нижні листя з живців видаляють, а верхні листя обрізають наполовину. Живці висаджують у пухкий, добре дренований ґрунт і прикривають плівкою. Живці вкорінюються через 2-3 тижні.
Хвороби та шкідники нематантуса
Нематантус може уражатися такими хворобами, як борошниста роса і іржа. Шкідниками нематантуса можуть бути попелиця, щитівка і трипси.
При дотриманні цих рекомендацій нематантуса буде радувати вас своїми яскравими квітами.