|

Гіменокаліс: опис, види, догляд

Гіменокаліси — це прекрасні рослини, які своїм яскравим цвітінням радує нас навесні і влітку.

Гіменокаліс ( лат. Hymenocallis ) — це багаторічна вічнозелена трав’яниста рослина, яка належить до сімейства Амарилісові. Батьківщиною гіменокалісів вважається Центральна Америка. У дикій природі зустрічається в лісах, на луках і в горах. В культурі гіменокаліси вирощують у всьому світі.

Гіменокаліси широко використовують для озеленення садів і парків. Вони також добре підходять для вирощування в домашніх умовах. Гіменокаліси можна висаджувати в горщики або вазони, які потім розставляють вдома або на балконі чи в саду.

Опис гіменокаліса

Гіменокаліс — це цибулинна рослина заввишки 40-70 см. Цибулина гіменокалісів велика, куляста або еліптична, вкрита коричневими лусками. Листя гіменокалісів вузькі, мечоподібні, завдовжки 20-30 см. Квітки гіменокалісів великі, запашні, зібрані в парасолькоподібне суцвіття. Листя гіменокалісів може бути однобарвним або строкатим, забарвлення квіток різноманітне: біле, жовте, червоне, рожеве, фіолетове.

Види гіменокалісів

  • Всього відомо близько 30 видів гіменокалісів. Найбільш поширеними є такі види:
  • Гіменокаліс ранній (Hymenocallis narcissiflora) — має великі білі квітки з жовтою короною.
  • Гіменокаліс нарцисовий (Hymenocallis amancaes) — має жовті квітки з широкою короною.
  • Гіменокаліс карибський (Hymenocallis caribaea) — має великі білі квітки з жовтою короною.
  • Гіменокаліс витончений (Hymenocallis speciosa) — має великі білі квітки з вузькою короною.
gimenokalis_1

Догляд за гіменокалісами

Гіменокаліси невибагливі в догляді але в квітнику взимку він не вижеве. Для їх вирощування підійдуть сонячні або напівтінисті місця з родючим, добре дренованим ґрунтом. Цибулини гіменокалісів висаджують восени у відкритий грунт, за 6-8 тижнів до настання морозів. Глибина посадки цибулин — 10-15 см.

Догляд за гіменокалісами полягає в поливі, підживленні та мульчуванні. Поливають гіменокаліси рясно, але не допускають застою води. Підживлюють гіменокаліси комплексними мінеральними добривами 2-3 рази за сезон. Мульча допоможе зберегти вологу в ґрунті та захистити цибулини від морозів.

Коли висаджувати гіменокаліс у відкритий грунт

У перших числах травня цибулини висаджують у квітник, не чекаючи появи на них листя. Ділянку для рослини вибирають сонячну, а ґрунт – легкий і повітропроникний, заздалегідь перекопаний із перегноєм. Заглиблюють цибулини так, щоб над ними був шар ґрунту завтовшки щонайменше 5 см. При посадці використовують принцип, однаковий для всіх цибулинних: глибина ямки має дорівнювати трьом розмірам цибулини, а відстань між цибулинами в ряду залишають у межах 15-20 см. Листя з землі з’явиться не раніше, ніж за 2 тижні, і якщо воно постраждає від поворотних заморозків, то досить швидко відновиться.

gimenokalis_3

Догляд за гіменокалісом у домашніх умовах

Вирощуючи вічнозелений гіменокаліс у горщиковій культурі, слід дотримуватися певних правил. Цій світлолюбній рослині не страшні прямі сонячні промені, тому сміливо розміщуйте її на південних, південно-східних і південно-західних підвіконнях: на північному вікні гімонокаліс не зацвіте. Улітку рослина добре почувається на балконі або в саду. Узимку, в період, коли день стає коротким, потрібно забезпечити кімнатну рослину гіменокаліс додатковим освітленням, оскільки їй необхідний як мінімум десятигодинний світловий день.

Схожі записи