Гіацинт – висаджування. Догляд після цвітіння

Гіацинт — це цибулинна квітка, яка своїм яскравим цвітінням радує нас навесні.

Гіацинт (лат. Hyacinthus) – рід цибулинних багаторічників з родини Холодкові. З давньогрецької назва квітки перекладається як «квітка дощів».

Квітки гіацинта — це дзвоникоподібні бутони, зібрані в густу кисть. Оцвітина може бути однобарвною або строкатою, забарвлення квіток різноманітне: біле, жовте, червоне, рожеве, фіолетове, блакитне.

Гіацинти широко використовують для озеленення садів і парків. Вони також добре підходять для вирощування в домашніх умовах. Гіацинти можна висаджувати в горщики або вазони, які потім розставляють вдома або на балконі.

Види гіацинтів

  • Забарвленням квіток гіацинти поділяються на такі групи:
  • Білі гіацинти: White Pearl, Carnegie, White Festival.
  • Жовті гіацинти: Gold Coin, Anna Marie, Yellow Prince.
  • Червоні гіацинти: Red Impression, Fire King, Red Charm.
  • Рожеві гіацинти: Pink Pearl, Pink Impression, Pink Queen.
  • Фіолетові гіацинти: Delft Blue, Blue Jacket, Blue Pearl.
  • Блакитні гіацинти: Blue Diamond, Blue Magic, Blue Star.

Крім того, гіацинти поділяються на прості та махрові. Прості гіацинти мають однорядні квітки, махрові — багаторядні.

giacint_cibulini

Як та коли садити цибулини гіацинт

Садити гіацинти у ґрунт потрібно в кінці вересня або на початку жовтня. При більш ранній висадці гіацинти можуть швидко піти в ріст і загинути під час зимових холодів, а при пізнішій посадці гіацинти можуть не встигнути вкоренитися до заморозків. Підготувати ґрунт до посадки гіацинтів потрібно завчасно: перекопайте ґрунт на глибину 30-40 см, внесіть мінеральні добрива (приблизно 70 г суперфосфату, 15 г сірчанокислого магнію, 30 г сірчанокислого калію на м²), три-чотирирічний перегній або прілий компост із розрахунку 10-15 кг на м². За необхідності (залежно від складу ґрунту) внесіть також пісок або торф. Якщо ж ґрунт піщаний, то слід збільшити кількість магнієвих і калійних добрив у півтора рази. Азотні добрива краще вносити навесні і влітку як підживлення.

Важливо, перед висаджуванням цибулини ретельно перебирають, вибраковують м’які, хворі та ушкоджені. Перед висаджуванням рекомендуємо замочити цибулини у розчині фунгіциду на півгодини ( захист від гниття і ураження хворобам). Глибина посадки цибулин гіацинту від денця – 15-18 см (для цибулин діаметром приблизно 5 см), відстань між ними – 15 см, а між рядами – 20 см. Дрібніші цибулини і дітки висаджують густіше і не так глибоко. Гіацинт добре росте у відкритому ґрунті, якщо посадити його в «піщану сорочку»: на дно лунки або борозни насипають шар чистого річкового піску завтовшки 3-5 см, злегка вдавлюють у нього цибулину, засипають її піском, а потім уже ґрунтом. Такий спосіб посадки не дозволяє воді застоюватися в ґрунті, отже, зменшується ризик загнивання цибулини. Після посадки цибулин, якщо земля суха, полийте ділянку.

giacint_4

Догляд за гіацинтом після цвітіння

Після цвітіння цибулинна повинна накопичити поживні речовини для цвітіння у наступному році, і це важливо. Як тільки квіти перецвітуть квітконіжку потрібно, в сонячну погоду, зрізати. Через тиждень підживити по листку калійними добривами. За допомогою такого підживлення цибулина накопичить поживні речовини і своєчасно припинить вегетацію. При потребі викопувати гіацин можна лише тоді, коли листя всохне.

giacint_1

Зберігання цибулин гіацинта до осені

Цибулини викопують. Підсушені цибулини очищують від залишків коріння і лусок, ділять по сорту і розкладають у ящики, бажано в один шар. Сухі цибулини зберігають при температурі 20-25 ºС. Приміщення повинно добре провітрюватися. А перед осінньої посадкою непогано б потримати цибулини тиждень у температурі, близькій до тієї, що в саду. За час зберігання часто у цибулин утворюється багато дрібних діток, тому будьте дуже обережні, висаджуючи їх восени в ґрунт.

Схожі записи