Яблунева міль – опис, ознаки появи, методи боротьби

Яблунева міль небезпечний шкідник яблуневих дерев, харчова спеціалізація — яблуня, однак іноді може харчуватись грушою чи іншими насінними породами.

Яблунева міль (Hyponomeuta malinella L.) небезпечна комаха для яблуневих. У випадку широкого поширення яблуневої молі втрати врожаю сягають 70%, іноді навіть серед літа дерева можуть повністю залишитись без листя. Причому наслідки цього можуть даватися взнаки навіть наступного року — опадає зав’язь, не закладуються плодові бруньки, вони або не дають плодів взагалі, або мають дуже поганий врожай наступного року.

Яблуневу міль можна впізнати за наступними прикметами — метелики з розмахом крил 18-20 мм з шовковистим блиском. Передні крила сріблясто-білі з трьома повздовжними рядами чорних цяток, задні попелясто-сірі зі світлою бахромою. На передспинці чотири чорні крапки за якими їх легко відрізнити від інших видів метеликів.

. . . .

yabluneva_mil_3

Надзвичайно плодовита комаха — на початку червня самка відкладає на 2-3-річних гладких пагонах купками по 20-60 шт яйця. Вони вкриті слизом, що виділяється зі статевих залоз самки що швидко висихає, жовті, овальної форми. Через три тижні з яєць виходитьмолода гусінь — жовтава з темно-бурою головою та залишається на зимівлю з’їдаючи хоріон яєць та підкризаючи під собою кору. Весною, коли розпустились бруньки вони починають їсти м’якоть молодого листя та роблять у них ходи-міни, при цьому вони переходять з одного листка на інший. Уражені листочки буріють, всихають та опадають. У період цвітіння яблуні гусінь живе групами що об’їдають листя, залишаючи тільки жилки які оплітають павутиною. Знищивши таким чином одну гілку, переходять на наступну. В одній групі може бути до 1000 гусениць, іноді вони окутують павутиною всю яблуню.

Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

Розвиток ябленової молі триває протягом одного покоління. Сприятливою передумовою до її розмноження є суха весна. Економічний поріг шкодочинності для яблуневої молі у фазі завершення цвітіння при 0,5-1 кладці яєць на дерево чи при ушкодженні 10-25% листя.

yabluneva_mil_1

Заходи боротьби із яблуневою міллю

Весною слід вручни зібрати гілочки з гніздами шкідника та знищати їх. Дозволено застосування біопрепаратів на стадії виходу гусені з-під щитків а також після цвітіння.

Також у період виходу гусені з-під щитків можна оприскати дерева одним з наступних інсектицидів: Карате Зеон 050 с.к. — 0,4-0,5 л/га, Піринекс Супер к.е. 1,0 — 1,5 л/га. Зразу після цвітіння процедуру слід повторити.

Схожі записи