Як захистити рослини від слимаків без хімії

У цій статті ви знайдете способи боротьби та профілактичні засоби у боротьбі з слимаками без хімії, непрошеними гостями на вашому городі та квітнику.

Слимаки це шкідники, які можуть нанести значну шкоду вашим городнім культурам та квітам Слимаки поїдають листя, квіти і плоди з весни аж до осені. Слиз, який слимаки залишають після себе роз’їдає верхній захисний шар плоду, і він починає псуватися. Ці шкідники виповзають ввечері і вночі, тому їхню кількість важко визначити в вашому саду. Саме тому боротися з ними треба саме ввечері з настанням темряви.

Способи боротьби зі слимаками без хімії

1. Збирання слимаків

Цей спосіб найпростіший. Пізно ввечері, коли вже настала темрява пройдіться біля квітника, грядок і механічно позбирайте слимаків, їх гарно видно на зеленому листі. При потребі використайте ліхтарик.

2. Визбирування слимаків в їхніх сховах

Слимаки люблять ховатися у темних і вологих місцях, тому перегляньте всі сирі місця під дошками, корою… Або ж можна на ніч лишити вологу дошку або колоду біля місця, де слимаки активно поїдають ваш врожай, і покласти листя капусти, салату, а після вечері з ваших рослин вони поховаються під підготовлену дошку. А зранку можна їх позбирати і згодувати курам.

3. Сіль проти слимаків

Посипати слимаків сіллю це дуже старий спосіб боротьби із ними. Вночі потрібно вийти в сад з сіллю, знайдених слимаків посипте сіллю. Але щоб не нанести шкоди рослинам позбирайте слимаків у відро аж тоді посипте сіллю. Сіль витягує зі слимаків воду, і вони повільно помирають

4. Гірчиця проти слимаків

Ще одним ефективним способом у боротьбі зі слимаками є гірчиця. Порошок гірчиці продається у аптеках. Гірчицею можна посипати рослини, а можна і приготувати настій для обприскування рослин. Для настою з гірчиці нам потрібно: 50 гр сухої гірчиці розбавити у теплій воді 300 мл, дати настоятися 3 год, а потім долити води стільки, щоб вийшло 1 л. Отриманим настоєм потрібно обприскувати рослини ввечері після заходу сонця.

5. Птахи – вороги слимаків

Якщо у вас є гуси, кури, качки вони допоможуть вам у боротьбі зі слимаками. Якщо ж ні, можна зробити годівнички для пташок, щоб вони оселилися у вашому саду. Також жаби знищують слимаків, тому можна в саду розмістити кілька відер з водою у тінистих місцях, щоб привабити їх.

6. Ловушки для слимаків

Ловушки для слимаків досить лояльний метод в боротьбі зі слимаками. Усе, що нам потрібно для ловушок – це плоска тарілочка, в яку ми наливаємо молоко або пиво. Ставимо таку ловушку на грядку. З ранку ви знайдете тарілку здохлих слимаків.

Профілактичні засоди у боротьбі зі слимаками

1. Полив рослин

Слимаків дуже люблять вологі місця, тому перший крок до того, щоб не заманювати їх у свій сад потрібно обрати ранковий полив рослин замість вечірнього.

2. Зменшення вологих місць

Вчасно та регулярно прополюйте та косіть траву на своїй ділянці, бо слимаки люблять ховатися у прохолодному затінку бур’янів. Також на початку весни прибирайте у саду та городі, вигрібайте старе листя, прибирайте старі дошки, розрихлюйте ґрунт. Також весною при перекопуванні чи пересадці рослин знищуйте яйця слимаків (нагадують прозору ікру). Лишайте між рослинами достатню відстань, щоб була циркуляція повітря і вільний доступ сонячних променів.

Успіху у боротьбі зі слимаками.

Схожі записи