Підживлення винограду

Щоб отримати великі та соковиті грона винограду, його потрібно балувати підживками, він це дуже любить. Тому його потрібно підживляти протягом цілого року, окрім зими звичайно.

Підживлення винограду є дуже важливим елементов в догляді за ним. Добрива впливають на смак ягід. Наприклад, червоний виноград потребує вдвічі більше калію, а при нестачі фосфору білі мускатні сорти втрачають вишуканий смак. Такі тонкощі помічають виноградарі з великим досвідом.

Для існування та плодоношення винограду, йому потрібні поживні речовини – вітаміни, а саме азот, фосфор і калій та мікроелементи, які виноград витягує з грунту. А підживлення дозволяє нам відновити всі потрібні елементи для високого та соковитого врожаю. Коли та чим підживляти виноград? читайте у цій статті.

Чим підживляти виноград

Винограду байдуже які добрива ви використовуєте, для нормального росту, розвитку і плодоношення йому важливий набір потрібних мікроелементів. Часто садівники поєднюють або чергують протягом сезону мінеральні та органічні добрива .

obrobka_vinogradu

Мінеральні добрива для винограду

Азот – вносять весною. Оскільки азот стимулює ріст молодих пагонів і листя. Влітку, коли починається формування грон і налив ягід, винограду потрібно менше азоту. З серпня азот рослинам узагалі протипоказаний. Чому? Тому що всі сили та поживні речовини з лоз надходить до грон для дозрівання винограду. Азот міститься : в сечовині та аміачній селітрі.

Фосфор – вноситься під час формування суцвіть та в процесі наливання ягід. Оскільки фосфор у вигляді суперфосфату добре впливає на розвиток квітів, сприяє утвореню завязі і впливає на дозрівання ягід.

Калій – відповідає за імунітет рослини протягом року, вносити його потрібно у стадії росту, цвітіння та кінець літа – початок осені. Калій допомагає росту рослини, а також прискорює процес визрівання лози, підготувати лози до зими . Калій міститься в таких добривах сульфат калію або хлористий калій.

Мідь – підвищує стійкість лози до низьких температур, посухи та інших несприятливих умов. Але якщо ви використовуєте мідний купорос для обробки винограду то додаткового підживлення не потрібне.

Бор – сприяє підвищенню вмісту цукру в ягодах, ним потрібно підживляти виноград весною і влітку.

Цинк – сприяє підвищеню врожайності куща.

Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.

Органічні добрива для винограду

Також виноград можна підживляти органічними добривами: гній, компост, пташиний послід і деревний попіл. Перепрілий гній і компост можна використовувати для осіннього підживлення. Найкраще внести таке добриво наступним чином: навколо кущів викопують траншею завглибшки 50 см, викладають на дно органіку з розрахунку 1 відро на 1 метр траншеї, додають на кожен кущ близько 700 грам золи, поливають підживлення і засипають таку траншею землею. Такої кількості органіки винограду буде досить на кілька років. З пташиного посліду роблять розчин, відстояний і перероджений (3-5 днів) послід розбавляють водою, одну частину настою змішують із 10 частинами води, таким розчином поливають прикореневу зону винограду, використовуючи по два відра на кущ. Гній, курячий послід, компост – цінне джерело азоту, фосфору і мікроелементів, а попіл маєж високий уміст калію.

obrobka_vinogradu1

Коли підживляти виноград

Виноград потрібно підживляти протягом року.

Важливо: Будь які підживлення потрібно проводити ввечері, найкраще це робити у вириті траншеї навколо винограду, але й можна поливати ним рослину. Перед підживленням рослину потрібно рясно полити, аж тоді виливати розчинене добриво,на наступний день вилити ще відро води під кущ.

Перше підживлення весною до початку сокоруху (квітень). Доза на один кущ: 50 г азотної, 30 г калійної, 40 г фосфорної.Також можна використовувати коровяк (розводимо до рідкої сметани і в дуже добре (30 – 50 л водивід кожен кущ ) политий кущ додати 1 л.

Друге підживлення винограду в фазі появи суцвіть, але до цвітіння ( приблизно кін.весни -початок літа). Доза на один кущ: 40 г азотного, 50 г фосфорного і 40 г калійного добрива. Органіка 20-22 л на кущ, але в кожному відрі складу потрібно додатково розчинити 25 г суперфосфату і 20 г калійного добрива. Також, можна підживити по листю, беспосередньо перед цвітінням, робимо бакову суміш (все змішуємо в 10 л води) на 10 л води: 10 гр Бору ( борна кислота) + 2гр сульфат цинку+ брексіл кальцію 15 гр. Обробляти по листках і по гронах. Таке підживлення допоможе зберегти суцвіття від осипання.

pidzhivlennya_vinogradu

Третє підживлення Середина літа, або коли ягоди доростуть до розміру горошини. Повторюється друге підживлення.

Четверте підживлення – на стадії наливу ягід. Доза добрив на 1 кущ: по 50 г калійно-фосфорного комплексу.

П’яте підживлення – після збирання врожаю: для дозрівання лози та підготовки рослини до зими. Доза на 1 кущ: 30-40 г калійно-фосфорного добрива, або попіл.

Попри кореневе підживленняя також садівники використовують і позакореневе. Таким чином вони підживлюють виноград бором, цинком, міддю й іншими мікроелементами. Таке обприскування потрібно робити ввечері, коли пори листя відкриті. Зазвичай проводять три обприскування винограду. Перше – перед цвітінням, щоб запобігти опаданню зав’язі. Друге – після цвітіння, третє – на стадії дозрівання винограду.

brak_elementiv_u_roslini_foto

Інші статті про виноград:

“Коли та як садити виноград”

Обробка винограду від шкідників та хвороб

Розмноження винограду живцями

Як та коли обрізати виноград восени

Схожі записи