Текома прямостояча – вирощування, догляд
Текому дуже широко використовують ландшафтні дизайнери у всіх тропічних і субтропічних країнах, тому що вона рясно цвіте з весни до пізньої осені і надає яскравий акцент будь-якому ландшафтному дизайну.
Через постійне та рясне цвітіння Tecoma stans стала національною квіткою Американських Віргінських островів, та Багамських островів.
Текома прямостояча, або друга назва- золотий дзвоник. Таку назву текома дістала, тому, що на яскравому сонці її сліпучі-жовті квіти здаються золотими. Батьківщиною текоми прямостоячої (Tecoma stans var. Stans) вважається Мексика, тропічна Америка. Але зараз рослина широко поширена не тільки в тропічних країнах, як садова, але і в країнах з більш прохолодним кліматом, як контейнерна рослина.
Текома належить сімейству бігнонієві – Bignoniaceae
Дуже часто текому плютають з кампсісом і, це не дивно, бо вони є дуже близькими родичами по зовнішності, формі і будовою квітки, що призводить до певної плутанини видів.
. . . . . .
Клімат для вирощування текоми
Tecoma stans – невелике вічнозелене деревце або кущ, висотою до 7 метрів. В країнах, де температура взимку опускається до -2 ° С, вона проявляє себе як листопадна рослина і не виростає вище 3-4 метрів. При більш низьких зимових температурах, до -10 ° С, надземна частина відмирає, але рослина може навесні відновлюватися з збереженої кореневої системи і тоді вирощується як багаторічна трав’яниста рослина. У більш суворому кліматі коренева система гине, тому рослину можна вирощувати тільки в контейнерах або як однорічну.
В Україні у зимовий період текому вирощують в світлих приміщеннях при звичайній кімнатній температурі, помірно поливаючи і періодично обприскуючи. Якщо температура в приміщенні взимку буде опускатися до 10 ° С, то полив необхідно сильно обмежити, не допускаючи повного пересушування грунту.
Догляд за текомою
Для нормального росту та розвитку рослині потрібно сонячне місце, пухкий живильний грунт і помірний полив. Рослина дуже чуттєва до вологості грунту, не терпить застою води і сильного пересушування земляної грудки, хоча нетривалі посушливі періоди переносить легко. Добривом теж сильно захоплюватися не варто. Текому підживляють 2 рази весною мінеральним добривом для квітучих рослин, і в кінці літа 2 рази – для листяних рослин. Восени і взимку рослина не підживляють.
Розмноження текоми прямостоячої
Після цвітіння у текоми зявляються стручки, в яких є насінини. Коли стручки стануть коричневими – можна збирати насіння.
. . . . . .
Текома досить легко розмножується насінням, а також зеленими або напівздеревілими живцями. Насіння слід розкласти по поверхні вологого грунту, злегка присипати грунтом, щоб не підсихали, накрити склом або прозорою плівкою і пророщувати в світлому теплому місці при температурі 23-25 ° С або трохи вище. Саджанці, вирощені з насіння, зацвітають зазвичай в цьому ж році, але іноді і в наступному. Для стимулювання рясного і тривалого цвітіння потрібно регулярна обрізка, а так само видалення засихають квітів і дозрівають насіння.
Для нормального розвитку саджанців потрібно сонячне місце, пухка живильний ґрунт і помірний полив.