Вирощування суниці з насіння
Існує два способи як посадити суницю у себе на грядці: посіяти насіння або посадити саджанці. Насіння суниці, можна сіяти на розсаду з середини зими і, до середини березня. Ємності з посіяним насінням можна тримати в темному місці, при температурі +18 ° С до проростання. Сходи суниці потребують достатньої кількості світла, в зимові місяці їх потрібно досвічувати.
Насіння суниці також можна сіяти у відкритий грунт, влітку, тоді перший урожай ви отримаєте в наступному році.
Як вирощувати суницю з насіння, ми розглянемо у цій статті.
Куди сіяти насіння суниці
Для посіву насіння використовують не глибокі ємкості – до 7 см. Насіння суниці дуже маленьке, їх садять поверхневим способом( не поглиблюючи в грунт, тільки злегка присипають землею). Ящики з посіяним насінням рясно поливають, обприскувачем, накривають плівкою або склом. Як зробити міні тепличку з підручних матеріалів?
Як підготувати грунт для насіння?
Щоб насіння суниці проросло, потрібно підготувати грунт. До складу грунту повинно входити: торф, листяна земля, пісок (2:2:1). Якщи ви використовуєте грунт з городу, його потрібно продезинфікувати. Чому? У землі знаходиться багато різних мікроорганізмів, яйця і личинки комах, насіння бур’янів, спори грибків тому, щоб їх позбутися підготовлений грунт потрібно продезинфікувати ( заморозити, прожарити у духовці протягом 30 хв, пропарити над каструлею – протягом 30хв).
Пророщування та посів насіння
Насіння суниці сходить дуже довго, для біль швидких та рівномірних сходів насіння пророщують. Попереднє пророщування дозволяє контролювати проростання насіння. Їх замочують протягом 2-3 діб. Набряклі насіння розкладають тонким шаром на зволожену вату або марлю покладену на блюдечко, і ставлять у тепле, світле місце. Пильнуйте, щоб насінинки не пересихали. Як тільки насіння проклюнуться(з’являться «білі хвостики»), кожну насінинку беремо за допомогою сірника чи пінцета і висаджуємо в ящик, наповнений пухким просіяним грунтом.
Читайте також нашу статтю «Посів насіння на розсаду»
Перші сходи повинні з’явиться до двох тижнів. Після появи сім’ядоль суниці, їм змінюють кліматичні умови: знімають плівку; тримають у прохолодному місці (+15 – +17° С ). Сходи суниці дуже чутливі, як до пересихання, так, і до перезволоження грунту. Так, що слід бути дуже обережними з поливом посівів.
Догляд за посівами
Сіянцям суниці потрібно багато світла. Якщо ви вирощуєте розсаду в приміщенні, не забувайте, що чим вища температура, тим більше має бути світла. Полив повинен бути помірним, регулярним, щоб верхній шар грунту не пересихав(поливайте з пульверизатора, або наливайте воду у тарілочку).
Наступним кроком буде пікірування сіянців. Пікірування проводиться після того, як у рослини з’являються 2 – 3 справжніх листка. Пікіруємо рослини в горщечки розміром 5х5 см або в ящики на відстані 5 см один від одного.
Висаджування розсади суниці у відкритий грунт
Висаджувати суниці потрібно не раніше червня. Перед цим рослини потрібно загартувати: горщики з розсадою ставлять на відкрите повітря в тіні, поступово привчаючи до сонця. З кожним днем збільшуємо час загартовування, а через 5-7 днів висаджуємо на підготовлену грядку. Під ягоду виділяють сонячне місце, і садять таким чином, щоб відстань між кущами була не менше 30 см.Як посадити суницю на грядку читайте у статті «Коли садити полуницю»