Які городні культури не можна садити поруч – поради садівникам
Рослини це живий організм, який у своїй площині має симпатію та антипатію, або як ми це називаємо – сумісництвом чи сусідством.
Сумісництво з одними культурами йде їм на користь, а з іншими – згубно впливає на здоров’ї і врожай.
Вчені називають антипатію живих організмів (рослин) один до одного – аллелопатия. Пояснюється це явище тим, що один з організмів виділяє певні хімічні речовини, які затримують або повністю пригнічують розвиток іншої рослини. До речі, на цьому принципі заснована дія антибіотиків.
Kvitkainfo.com поділиться з вами списком городніх культур , які не можна садити поруч. Це варто врахувати при плануванні грядок для вирощування овочевих культур на городі.
Які культури не можна садити поруч
Цибуля і горох
Горох і цибуля є злісними ворогами. Ріст гороху пригнічують різноманітні види цибулі ( ріпчаста цибуля, цибулю-порей, шніт-цибуля і навіть декоративні алліум).
Також згубно для гороху і сусідство з часником.
З горохом добре будуть рости: морква, ріпа, огірки, петрушка, кольрабі.
Картопля і томати
У цьому випадку сусідства цих культур нема ніякого відношення. Причиною несумісності є близька спорідненість цих культур. І картопля, і томат відносяться до сімейства пасльонові і, відповідно, мають однакові хвороби, а також страждають від одних і тих самих шкідників.
Вирощування томатів і картоплі на сусідніх грядках веде до небажаного обміну хворобами.
Це ж правило поширюється і на інших представників цього сімейства: перці і баклажани також не можна садити поруч з картоплею і томатами.
Дивіться також: Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.
Перець і бобові
Вкрай не рекомендуємо вирощувати недалеко один від одного перець і бобові рослини. Ці культури нерідко стають жертвами антракнозу – грибкового захворювання, на яких з’являються чорні плями, рани на стеблі і листках рослин, і загнивання плодів.
На антракноз часто хворіють гарбузові культури (огірки, дині, кабачки, кавуни), ягідні кущі (малина, агрус, смородина), полуниця. Їх також не варто висаджувати поруч з перцем, горохом, квасолею і бобами.
Морква і кріп
Агрономи не можуть ні підтвердити, ні спростувати теорію про те, що кріп уповільнює ріст моркви. Міф це чи ні, але досвід не одного покоління городників доводить, що ці дві культури не варто вирощувати по сусідству.
Ріст моркви також пригнічує аніс і петрушка. А ось горох, шпинат і цибулю, навпаки, впливають на дозрівання коренеплоду.
Капуста і виноград
Ще одна науково теорія говорить, що капустяні грядки варто садити якомога далі від винограду. Кажуть, що смак ягід винограду від цього значно погіршується.
Біля винограду винограду добре садити – базилік, герань, орегано, які своїм сильним запахом відлякують шкідників. По сусідству з виноградником можна також висаджувати горох, квасолю, конюшину, ожину.
Добрими сусідами для капусти будуть : кріп, м’ята, ромашка, розмарин, шавлія, чебрець.
Салат латук і броколі
Дослідження городників показують, що насіння салату латук погано сходить на грядках, де до них росла капуста броколі, або в безпосередній близькості від цього овоча. Речовини, які броколі виділяє в грунт в процесі життєдіяльності, пригнічують рослини салату латук.
Добрими сусідати і попередниками для салату латук будуть: різні види цибулі, огірки, редиска, полуниця, чорнобривці, буряк.