|

Чим та коли підживити лаванду для тривалого цвітіння

Постійна тема для дискусій садівників це підживлення лаванди.

Одні садівники вважають, що вносити добрива під лаванду не потрібно – бідні грунти в місцях природного середовища виробили в лаванди здатність тривалого квітування в бідних грунтах на сонячний ділянках. Інші вважають, що саме регулярні підживлення сприятимуть більшої декоративності та тривалого цвітіння.

Дикі різновиди лаванди дійсно здатні виживати на найбідніших кам’янистих грунтах. Але це стосується лише екземплярів, які ростуть у своєму природному середовищі. Але виведені селекціонерами сорти більш чутливі до несприятливих факторів, тому добриво – одна з ключових обставин, що впливає на тривалість цвітіння.

Які добрива потрібні лаванді

При виборі добрива для лаванди краще надати перевагу мінеральним, органічні можуть стати не підживленням для лаванди, а поживним середовищем для різних шкідників та збудників хвороб.

Всім рослинам потрібно три основні елементи азот, фосфор, калій (NPK), але в кожний період розвитку рослини NPK відрізняється. Наприклад весною для нарощування зеленої маси лаванді потрібен азот ( N ) у більшій кількості. Для весняного підживлення можна використати карбамід або нітромофоску 10 г на 10 л води полити під кущ по 1 літрі на вологу землю, або добриво пролонгованої дії (грубі гранули, які дуже повільно розчиняються) для лаванди.

Фосфор впливає на розвиток рослини і, на розвиток коріння. А калій впливає на формування квіткових бруньок, цвітіння, плодоношення. Через місяць після внесеня азотних добрив можна підживляти колійно – фосфорними добривами де NPK 4-20-20. Найкращі елементи – калій з фосфором, і будь-які їх комбінації та сполуки з іншими речовинами. Це може бути суперфосфат, калімагнезія чи інші. Азот потрібно застосовувати з обережністю та в невеликих кількостях.

kvyti_lavandi

Коли підживляти лаванду

Квітень підживлення лаванди – NPK повинно бути 30:10:10 або комплексне NPK 20:20:20 – нарощування листково- стеблової маси.

Травень підживлення лаванди – NPK повинно бути 10:54:10 або комплексне NPK 20:20:20 – розвиток коріння, бутонізіція, цвітіння.

Червень – вересень підживлення лаванди – NPK повинно бути 5:15:45 або 0:25:50 – цвітіння і бутонізація, підготовка до зими.

Як правильно підживлювати лаванду

Зазвичай добрива пролонгованої дії вносять 1 раз, весною. Присипте грунт вибраним препаратом, після чого акуратно розпушіть землю, щоб змішати добрива з нею. Використовувати будь які добрива потрібно по інструкції виробника.

Інші добрива потрібно розчинити у воді і полити рослини, але поливати добривами потрібно після рясного поливу, тобто ввечері пролили рясно лаванду ( або після дощу), а через годину підживили.

Симптоми нестачі та надлишку добрив у лаванди

При нестачі поживних речовин лаванда поводитиметься так само, як і будь-яка інша рослина. Її зростання уповільнюється, цвітіння стає слабким, суцвіття «линяють», а листя та стебла можуть деформуватися. Одна з найбільш очевидних ознак – бляклість суцвіття, невластива конкретному сорту або гібриду. Причому, «вигоряють» не тільки квіти, а й листя, воно може мати слабше забарвлення в цілому, або ж бліднути по краях.

При надлишку азоту лаванда може відмовлятися цвісти при тому, що її пагони і листя набувають особливої пишності.

Надлишок калію проявляє себе в основному на листі – воно стає більш насиченого, темного кольору, але при цьому помітно дрібнішає.

При надлишку фосфору лаванда може «перескакувати» фазу цвітіння – суцвіття, що з’явилися, швидко засихають, а коренева система при цьому стає аномально великою та розгалуженою.

Схожі записи