Водяний сад

Вода є одною з первородних стихій, яка, як і вогонь, завжди притягає людину. Якщо поряд з ділянкою немає ставочка або річечки, можна створити свій власний водяний сад з струмками, водограями, бродами та місточками, навіть з болітцем.

Такий легкий перекидний місточок можна розташувати в будь-якому місці струмка або вузького водоймища

Вода є одною з первородних стихій, яка, як і вогонь, завжди притягає людину. Якщо поряд з ділянкою немає ставочка або річечки, можна створити свій власний водяний сад з струмками, водограями, бродами та місточками, навіть з болітцем. Водяні композиції дають унікальну можливість для оформлення ділянки. Струмки, наприклад, дозволяють розділити ділянку на зони, підкреслити характерні особливості рельєфу та споруд, а ставок стане місцем, де можна відпочивати та розслаблятися, спостерігаючи за флорою та фауною. Струмок або ставок можна доповнити ділянкою сирого болотистого ґрунту, на якому добре приживиться прибережна рослинність.

vodsad1

Щоб рослини та живність відчували себе комфортно, а екологічна система зберігала рівновагу, слід дотримувати ряд умов. В першу чергу слід піклуватися про воду. У дощовій та річній воді може виявитися надмірна кількість шкідливих речовин, то їх краще не застосовувати, а скористатися криничною або водопровідною водою.

vodsad2

Правильно підібрані поєднання прибережних та водяних рослин з широким плавучим листям позбавляє водорості світла, від чого вода в ставку завжди залишається чистою

vodsad3

Равлики – найкращі санітари водоймища. Вони ефективно чистять від водоростей не лише воду та рослини, але й стінки водоймища. Необхідно своєчасно збагачувати воду киснем – встановити фонтанчик, розпилювач або зробити маленький водоспад

Почерпнути цікаві ідеї для оформлення саду можна відвідуючи найкращі дендропарки України.
vodsad4

Лотоси та латаття вкоріняється на глибині 0,5 – 1,3 м. Їхні стебла та листя захищають воду від перегрівання у спеку

Водяні рослини та риби погано відчувають перепади температури води. Коли настає час додавати холодну воду, це треба робити поступово, малими порціями, а краще перед тим витримати воду у діжці або надувному басейні. У донному ґрунті не повинно бути забагато поживних речовин, що занадто швидко не росли водорості. Врешті біологічна рівновага у водоймище дійде оптимуму, тобто всі органічні речовини, що поступають у воду будуть поступово засвоюватися водяними рослинами.

При заповнення ставка можна використовувати торф’яні таблетки, або торбинки з торфом, які підкисляють воду, це також призупиняє зріст водоростей. Невеличких накопичень світло-зелених водоростей не слід побоюватися, це нормальне явище, але надмірного їх розростання дозволяти не можна.

vodsad5

Струмок поділяє ділянку на зони. По берегах болота чудово прижилися прибережні рослини

Весною слід видалити листя, відмерлі стебла, що залишилось з осені, тоді ж розділяють та висаджують рослини. Влітку виловлюють та підрізають рослини, що надмірно розрослися. Восени водоймище чистять від листя, що попадало.

vodsad6

Екзотичні мешканці добре себе відчувають влітку, але не треба забувати забирати їх додому на зиму На великих водоймищах, що межують з ділянкою, природній видовий склад рослин доповнює декоративні різновиди

Чуттєві до заморозків рослини переносять на зиму в тепле місце. Взимку дуже важливо забезпечии кисневе живлення ставка, для цього у воду поміщають кущевидні трав’янисті рослини або солому. Мешканці у штучному водоймищі найчастише з’являються самі. Це жабки, тритони, жуки, бабки, а також равлики та черв’яки. Але риба сама не з’явиться, прийдеться йти за нею до найближчого озера або річки. Краще – місцеві різновии риб, вони добре адаптуються у нових умовах. З екзотичних можна спробувати розвести золотих карпів, які добре розмножуються та при достатньому піклуванні досягають добрячих розмірів.

Приємною для ока архітектурною прикрасою може стати переправа з пласких каменів або місточки, які в стані прикрасити будь який сад.

Схожі записи