Сорт винограду «Плевен»

Виноград «Плевен» був виведений професіоналами схрещуванням сортів «Італія» та «Янтар» і за кілька років допущений до промислового вирощування.

Болгарські сорти винограду здебільшого — не технічні (для виготовлення вин), а столові (споживають у свіжому вигляді або для консервацій). При їх виведенні болгарські селекціонери донедавна акцентували на смакових та естетичних якостях плодів, дещо нехтуючи агротехнічною складовою. Віднедавна популярність почали завойовувати гібриди, стійкі до несприятливих умов.

Давніші ж сорти — дуже вередливі. Серед них — „Плевен”. Виноград має чудовий вигляд і смак. А от морозостійкістю (може змерзнути вже при мінус 20) та резистентністю до шкідників і хвороб похвалитися не може. Тому в Україні його краще вирощувати на півдні. Зрештою, він у нас не особливо популярний. Але, за відгуками, з сортом дають собі раду навіть новачки-виноградарі.

Урожайність винограду порівняно не дуже висока. Самозапильний. Добрий сусід для жіночих типів суцвіть, тому можна садити поряд із відповідними сортами.

Найкращий ґрунт для „Плевена” — чорнозем. Підходить інша подібна земля — пухка, родюча, волого- й повітропроникна. Ділянку для цього сорту краще підготувати заздалегідь: удобрити перегноєм і перекопати. У ями завглибшки 70 см насипають золу (2 склянки), дренаж (10 см), ґрунтосуміш (садова земля й мінеральні добрива). Коріння разом із майже всіма бруньками заглиблюють щонайбільше на 45 см. Зверху залишають одну бруньку. Рясно поливають. Сорт дуже світлолюбний.

Молоді рослини підв’язують до опори і регулярно поливають до середини серпня. Сформовані кущі поливають за потреби.

На другу осінь «Плевен» обрізають. Восени виноград також підживлюють. Перед укриттям на зиму (наприклад, ялиновим гіллям) обприскують від хвороб (скажімо, 3%-ним залізним купоросом, 300 г на 10 л води).

Плоди „Плевена” світло-зелені. Виноградини великі, соковиті, солодкі, містять не більше двох кісточок. Шкірка товста, але хрустка і дуже ніжна.

За виглядом грона можуть програвати якимось сортам, але за смаком „Плевен” у лідерах.

Хоч виноград ранньостиглий (дозріває у серпні), він добре зберігається і транспортується. Якщо розкласти чи підвішати врожай акуратно в прохолодному приміщенні, він не втратить товарного вигляду до трьох місяців і навіть більше.

Довго не псується на кущах. Завдяки товстій шкірці винограду не страшні ні затяжні дощі, ні перепади вологості, ні оси. Чутливий до багатьох хвороб, „Плевен” резистентний до сірої гнилі.

Схожі записи