Як зробити альпійську гірку своїми руками

Альпійська гірка або альпінарій, це модель природного гірського ландшафту, або своєрідний квітник, виконаний з різних за розміром каменів, які піднімають квітник вище від землі, і має естетичну привабливість, а декоративні рослини підсилюють ефект альпінарію. Планування альпійської гірки своїми руками, необхідно починати ранньої осені. Першим етапом у плануванні альпінарію буде точна розмітка території ділянки, на якій буде знаходитись альпінарій. Альпійська гірка в саду може бути: великою, середньою, і невеликою за розміром. Під час планування альпійської гірки площею від 12 м2 необхідно розмітити майбутнє розташування переходів висоти, висаджування рослин і садових доріжок.

План альпійської гірки

alpiiska_girka_svoimi_rukami

Перш ніж братися за створення альпійської гірки, важливо розробити її план на папері. Це дозволить грамотно спланувати роботу, оскільки альпійська гірка, це складний декор на території. Після створення плану на папері, необхідно зробити розмітку, де буде знаходитись альпійська гірка.

stvorennya_alpinariyu

Підготовка ділянки під альпійську гірку

  • Щоб підготувати частину ділянки під альпійську гірку, нам потрібно:
  • зняти 30 см( в глибину) верхнього шару дернини;
  • на дно „ями” засипати 10 см битої цегли, або дрібного каміння, або гравію;
  • далі, насипати шар грубозернистого піску 5-10 см;
  • наступний крок – підготовка земельної суміші, очищеної від бур’янів, з додаванням грубозернистого піску і перегною в рівній кількості;
  • Отриману суміш висипаємо на підготовлений шар дренажу, і формуємо гірку висотою до 1 м. Альпійська гірка може бути і більшої висоти.

Виконання вище вказаних робіт краще робити восени.

skladannya_kaminciv_v_alpinarii

Як складати каміння на альпійську гірку

Для складання камінців потрібно почекати декілька тижнів, щоб грунт добре утрамбувався і осів. Далі можна приступати до складання каменів;
  • починати викладати каміння потрібно з країв нашої клумби, для цього вибираємо найбільші камінці. Для міцної альпійської гірки великі камені закопують у землю більше ніж на половину від усього їх розміру;
  • з каміння середнього розміру робимо, другий шар;
  • в останню чергу – викладаємо найменші камінці, які будуть гарно виглядати на вершині альпінарію.
  • Завдяки такому складанню каміння, у вас вийде найкраща імітація гірського ландшафту. Створений своїми руками гірський ландшафт, повинен бути максимально асиметричним, а отже, під час складання камінців можна забути про всі правила геометрії. У результаті проведеної роботи у вас вийде справжній куточок гірської природи.

    dorizhki_v_alpinarii

    Кам’яні доріжки

    Якщо ви робите широку альпійську гірку, то на ній повинні бути доріжки, які будуть обвивати і підкреслювати насаджені рослини, такі доріжки доповнюють композицію. Створюючи доріжки, камінці викладаємо плоскою стороною догори. Цей важливий момент потрібно врахувати, оскільки в іншому випадку по доріжках ходити буде незручно. Викладаючи камінці на доріжку, їх необхідно випробувати на стійкість, якщо камінь нестійкий, можна підкладати під нього менші за розміром камінці, або присипати гравієм. Між доріжками бажано залишити пусті ділянки землі, призначені для висаджування рослин або квітів.

    Інші статті:

    Рослини для альпійської гірки

    Схожі записи