Вишневий слизистий пильщик – опис, ознаки, методи боротьби

Вишневий слизистий пильщик (Caliroa limacine Retz.) вважається найпоширенішим шкідником вишні, однак також не гребує чорноплодною горобиною та сливами.

Шкідливість вишневого слизистого пильщика

Шкода від вишневого слизистого пилильщика настає не відразу, наступного року суттєво зменшується врожайність дерева. На пошкоджених деревах листя набуває бурого кольору, залишаються жилки та нижня шкірка, а дерева мають вигляд обгорілих.

vishnevii_slizistii_pilszik_2

Опис вишневого слизистого пильщика

Дорослі комахи мають блискучо-чорний колір з прозорими крилами. Довжина тіла 4-6 мм, розмах крил — 10 мм, біле овальне яйце. Фальшива гусінь має довжину до 1 см та 10 пар ніг, зелено-жовтого кольору, товста спереду, чорна голова. Тіло фальшивої гусені вкрито чорним слизом. Зимує фальшива гусінь на глибині 5-10 см у коконі. Весною вона перетворюється на лялечку, наприкінці травня — початку червня з’являються дорослі комахи. Яйця пильщик відкладає поодинці, з них через 8-12 днів утворюються личинки (фальшива гусінь) яка харчується м’якоттю листя протягом 15-20 днів після чого потрапляє в грунт де утворює кокон.

glodova_kruzhkova_mil_1

Важається що вишневий пильщик не завдає значної економічної шкоди, тому хімічну боротьбу проводять з ним лише у випадку ураження 25% листя.

Засоби захисту від вишневого слизистого пильщика

1. Агротехнічні: ретельна перекопка та розпушування грунту під деревами ранньою весною, у липні та восени.

2. Хімічні: оприскування дерев при появі личинок на початку пошкодження листя (кінець травня — початок червня) інсектицидом. Якщо друге покоління вишневого пильщика проводять повторне оприскування, однак припиняють за 20 днів до збору врожаю. Якщо нема можливості вкластись у ці терміни, то обробку можна проводитти після збору врожаю.

Схожі записи