|

Бакопа ампельна

Бакопа (Bacopa) – невибаглива ампельна рослина родом з Південної Африки із Канарських островів. В дикій природі зустрічається як різновид водних рослин, тому цю квітку можна використовувати і в якості акваріумного озеленення.

Ця властивість рослини дозволяє успішно декорувати ставки, озера і навіть басейни на присадибній ділянці. Друга назва рослини – Сутера. Ця квітка може стелитися по землі як грунтопокровна рослина. Можна використовувати її як ампельну рослину і комбінувати з іншими кущистими квітами. На сьогоднішній день відомо біля 110 сортів бакопи, проте в квітникарстві, в основному, використовуються культурні гібриди, що володіють більш пишним листям з великими квітами і тривалим періодом цвітіння. Бакопа з білосніжними квітками відома давно. Але в останні роки з’явилося безліч нових гібридів, завдяки селекціонерам з різних країн. Є вже бакопи і з махровими квітками.

    Види бакопи:

  • Бакопа (Bacopa diffuses, Васора speciosa) формує пишний кущ з пагонами довжиною до 60 см, покритий білими, блакитними або рожевими одиночними п’ятипелюстковими квітками до 2 см в діаметрі, які формуються в пазухах листків.
  • collage_bakopa
  • Бакопа Монєрі (Bacopa Monnieri) – рослина з повзучими стеблами. Листя цього виду бакопи подовгасті, довжиною 0,8-2 см, по краю цільні або з рідкими зубчиками, на кінці – округлі. Квітки блакитні, фіолетові або білі діаметром до 1 см.
  • bacopa_monnieri1
  • Бакопа серцевидна (Bacopa cordata) – це вид бакопи висотою близько 15 см. Являє собою трав’янистий багаторічник з дрібним або середнім листям зеленого забарвлення.
  • collage_bakopa1

Догляд за бакопою

Вирощувати і доглядати за бакопою нескладно, тому купуйте насіння або розсаду і прикрашайте свої балкони, клумби і сади різнокольоровими килимками.

Яскравість світла

Для рясного цвітіння необхідне сонячне місце, в тіні бакопа не пропаде, але буде тішити більше зеленими листочками, а не квітами.

collage_bakopa3

Температура повітря для бакопи

Бакопа добре переносить перепади температур, добре росте в контейнерах або у відкритому грунті; цвіте з ранньої весни до осінніх заморозків.

На зимівлю її потрібно переносити в закрите прохолодне приміщення. Взимку вона не цвіте, відпочиває і майже не росте.

Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

Полив бакопи

Бакопа вологолюбна рослина: полив рясний, частий, особливо в жаркий посушливий період. Взимку поливають зрідка.

Підживлення бакопи

З весни до осені необхідно удобряти комплексними добривами для квітучих рослин раз в 10 днів.

bacopa_akvariumna-1

Бакопа акваріумна.

Грунт для бакопи

Невимоглива до грунту. Найкраще бакопа росте на родючих грунтах, багатих гумусом, садовому грунті із невеликою кислотністю. Найкраще підходить суміш грунту з 2 частин перегною, 1 частини торфу, 1 частини листяної землі, 1 частини піску.

Обрізка бакопи

Для пишності куща бакопу потрібно прищипувати (обрізати кінчики).

Розмноження бакопи

Бакопа розмножується насінням і живцями.

Насіння висівають на поверхні при температурі не нижче 18 градусів; сіяти краще в кімнатну міні-теплицю. Період проростання насінин 1-2 тижні. Пікірують двічі, при другій пікіровці ледь заглиблюють в грунт.

Навесні старі пагони бакопи обрізають. Зрізані живці використовують для вкорінення. Бакопа з білими квітками легко вкорінюється у воді і в мокрому піску. Корінці, зазвичай, з’являються впродовж 2-3 тижнів. Інші сорти більш примхливі, їх рекомендують обробляти стимуляторами росту і накривати поліетиленом.

Хвороби та шкідники

Можливий розвиток сірої гнилі та борошнистої роси. Часто бакопу пошкоджують білокрилка і попелиця.

Схожі записи