Ліхніс: догляд та розмноження

Ліхніс використовують для прикраси клумб, бордюрів, міксбордерів. Ліхніс добре поєднується з іншими садовими рослинами, такими як троянди, півонії, іриси, гладіолуси.

Ліхніс (лат. Lychnis) – це багаторічна трав’яниста рослина, що належить до родини Гвоздикові. Родом ліхніс з Європи, Азії та Північної Америки. Ліхніс є популярною садовим рослиною, оскільки він невибагливий у догляді та має яскраве, тривале цвітіння.

Ліхніс – це трав’яниста рослина, що має висоту від 20 см до 1 м. Листя ліхніса довге, вузьке, зелене або строкате. Квітки ліхніса великі, до 5 см у діаметрі, зібрані в суцвіття. Забарвлення квіток ліхніса дуже різноманітне: біле, рожеве, червоне, бордове, фіолетове тощо. Ліхніс цвіте з червня по серпень.

lychnis-coronaria

Види ліхнісу

  • Ліхніс має понад 20 видів, які поширені в Європі, Азії та Північній Америці. Деякі з найпопулярніших видів ліхніса:
  • Ліхніс корончатий (Lychnis coronaria) – це багаторічна трав’яниста рослина, що має висоту від 30 до 60 см. Квітки ліхніса корончатого великі, до 5 см у діаметрі, зібрані в суцвіття. Забарвлення квіток ліхніса корончатого може бути білим, рожевим.
  • Ліхніс польовий (Lychnis flos-cuculi) – це багаторічна трав’яниста рослина, що має висоту від 20 до 60 см. Квітки ліхніса польового дрібні, до 2 см у діаметрі, зібрані в суцвіття. Забарвлення квіток ліхніса польового може бути білим, рожевим, червоним або пурпуровим.
  • Ліхніс садовий (Lychnis chalcedonica) – це багаторічна трав’яниста рослина, що має висоту від 60 до 100 см. Квітки ліхніса садового великі, до 7 см у діаметрі, зібрані в суцвіття. Забарвлення квіток ліхніса садового може бути білим, рожевим, червоним або бордовим.
  • Ліхніс вогненно-червоний (Lychnis fulgens) – це багаторічна трав’яниста рослина, що має висоту від 30 до 60 см. Квітки ліхніса вогненно-червоного великі, до 5 см у діаметрі, зібрані в суцвіття. Забарвлення квіток ліхніса вогненно-червоного, як випливає з назви, вогненно-червоне.
lychnis_polovii

Вирощування ліхніса

Ліхніс невибагливий у догляді. Він добре росте на сонячних або злегка затінених ділянках з дренованим, родючим ґрунтом. Ліхніс потребує регулярного поливу, особливо в посушливу погоду. Також необхідно видаляти бур’яни та розпушувати ґрунт навколо рослин. У період цвітіння ліхніс можна підживляти комплексним мінеральним добривом. Після цвітіння необхідно видалити відцвілі квітконоси. У серпні-вересні ліхніс необхідно підготувати до зими. Для цього необхідно мульчувати ґрунт навколо рослин торфом або компостом.

Розмноження ліхніса

Ліхніс розмножують вегетативно та насіннєвим способом.

Вегетативне розмноження проводять за допомогою ділення куща або живцювання. Цей спосіб є найпростішим і найнадійнішим. Ділення куща проводять навесні або восени. Живці ліхніса зрізають у червні-липні, живці ліхніса висаджують у міні теплиці, які розміщують у тіні.

Насіннєве розмноження проводять рідко, оскільки отримані рослини не зберігають сортові ознаки батьківських рослин. Насіння висівають навесні в контейнери. Сходи з’являються через 2-3 тижні.

lihnis_velikii

Шкідники і хвороби

  • Ліхніс може уражатися такими шкідниками:
  • Личинки метеликів – поїдають листя, бутони та квіти ліхніса.
  • Павутинний кліщ – висмоктує сік з листя, що призводить до їхнього пожовтіння та засихання.
  • Тля – висмоктує сік з листя, що призводить до їхнього пожовтіння та засихання.

При появі шкідників використовують інсектициди.

  • Ліхніс може уражатися такими хворобами:
  • Ржавчина – викликає появу рудих плям на листі.
  • Фузаріоз – викликає загнивання коренів і стебел.
  • Сіра гниль – викликає появу сірого нальоту на листі, квітах і стеблах.

Для боротьби з хворобами ліхніса використовують такі заходи: видалення уражених рослин, обприскування рослин фунгіцидами.

При правильному догляді ліхніс буде радувати вас своїм яскравим цвітінням протягом багатьох років.

Схожі записи