Розмноження Петунії насінням (статевим способом)
На відміну від кімнатних рослин, які в переважній більшості розмножуються вегетативним способом, насінням розмножуються садові та городні рослини.
Статеве (насінне) розмноження– отримання нової рослини, виникнення якої зумовлене запиленням двох статевих клітин – чоловічої та жіночої, в результаті якого утворилося насіння. При такому розмноженні, нова рослина починає розвиток з усіма змінами і перетвореннями, що відбувалися у попередніх рослин. Тобто, ми можемо отримати рослину, яка буде відрізнятися кольором квітки, формою листка від батьківської рослини.
Насінний спосіб розмноження вимагає багато уваги та терпіння, але для деяких садових(однорічні квіти, лобелія, майорці, чорнобривці…) та городніх (салати, огірки, помідори, капуста, морква…) рослин – це єдиний спосіб отримати бажане. Завжди треба пам’ятати, що при розмноженні насінням, нова рослина починає розвиток з усіма змінами і перетвореннями, що відбувалися у попередніх рослинах. Тобто, ми можемо отримати рослину, яка буде відрізнятися величиною, формою і кольором квітки, для нас це завжди ризик.
Далі ми детально розглянемо спосіб насінного розмноження, на прикладі садової чи балконної Петунії (Сурфінії).
- Насіння (обов’язково переглянути термін придатності).
- Міні-тепличка. ЇЇ можна придбати у спецмагазинах, або зробити власноруч.
- Земля (найкраще підходить стерильна земля для розсади, також можна використати універсальну)
- Вода.
- Додаткові інструменти: плоскогубці і цвяхи
Для розмноження насінним способом рослин на розсаду, нам необхідно:
Читайте також нашу статтю «Посів насіння на розсаду»
- Крок за кроком:
Нам потрібно підготувати тепличку. В даному випадку, використовуємо пластмасову ємність з кришечкою (куплену у супермаркеті з печивом). Обов’язково робимо дві дирочки для зливу зайвої води у нижній частині теплички і дві дирочки у кришечці – для циркуляції повітря (щоб верхній шар ґрунту не покривався мохом чи пліснявою). Для цього використовуємо плоскогубці та цвях чи шуруп. Фіксуємо шуруп плоскогубцями, нагріваємо шапочку шурупа на газі і акуратно робимо потрібні дирочки.
Наша тепличка готова.
Насипаємо і втрамбовуємо ложкою землю у нижню частину теплички та підливаємо її.
Сіємо насіння. В даному випадку, використовуємо насіння петунії, яке є дуже-дуже маленьке. Насіння петунії, суниці, лобелії, карпатського дзвоника потрібно сіяти на поверхню ґрунту, використовуючи злегка змочений кінчик сірника. Потрібно посіяти насіння і в жодному випадку не присипати шаром землі. Таке насіння як жоржин, чорнобривців, огірків, помідорів, перців потрібно присипати до 1см шаром землі.
Обприскувачем змочити насіння. Закрити тепличку, підписати, що ми там посіяли, перености у тепле сонячне місце і чекаємо, щоб наше насіннячко зійшло(до 14 днів). В міру висихання землі, підливати нашу тепличку, наливаючи воду у тарілочку або зволожвати обприскувачем. Час від часу тепличку потрібно повертати, щоб розсада росла рівномірно, а не видовжувалась в одну сторону.
Десь приблизно через 30- 40 днів у фазі 3- 4 справжніх листків нашу розсаду потрібно висадити в поодинокі горщечки. Після 7 днів пересадки починаємо підживляти.
Бажаємо успіху, у Вас все вийде.