магонія

Магонія: догляд

Магонію можна садити в парках, садах, на присадибних ділянках. Вона добре виглядає в одиночних і групових посадках, а також в якості живоплоту.

Магонія – це листопадний або вічнозелений чагарник або дерево, яке належить до сімейства барбарисові. У дикій природі магонія поширена в Північній Америці, Азії та Європі.

Магонія є декоративною рослиною, яка має цінні лікарські властивості. Вона має густу крону, яскраво-зелене листя та ароматні жовті квіти. Плоди магонії – це чорні ягоди, які мають терпкий смак.

Види магонії

Існує понад 100 видів магонії. Найпоширенішими видами є:

Магонія падуболиста (Mahonia aquifolium) – листопадний чагарник, який досягає висоти 2-3 м. Має темно-зелене листя з шипами. Квіти магонії падуболистої жовті, зібрані в кисті. Плоди – чорні ягоди.

Магонія вирджінійська (Mahonia virginiana) – листопадний чагарник, який досягає висоти 1-2 м. Має яскраво-зелене листя без шипів. Квіти магонії вирджінської жовті, зібрані в кисті. Плоди – чорні ягоди.

Магонія товстолистова (Mahonia crassifolia) – вічнозелений чагарник, який досягає висоти 2-3 м. Має товсте глянцеве листя. Квіти магонії товстолистової жовті, зібрані в кисті. Плоди – чорні ягоди.

Також існують інші менш популярні але дуже красиві, такія як Магонія Вулкан, Магонія Японська.

Як садити магонію

Магонію можна садити навесні або восени. Для посадки магонії вибирають сонячне або трохи затінене місце. Грунт повинен бути родючим, добре дренованим.

Яму для посадки магонії готують завглибшки 50-60 см і діаметром 50-60 см. На дно ями кладуть шар дренажу з битої цегли або щебеню. Потім яму заповнюють родючою землею, змішаною з перегноєм.

Саджанець магонії висаджують у центр ями, розправляючи його коріння. Кореневу шийку саджанця заглиблюють на 2-3 см. Після посадки яму засипають землею і утрамбовують. Саджанець поливають рясно.

Як доглядати за магонією

Магонія – невибаглива рослина, але для гарного росту та розвитку їй потрібно забезпечити належний догляд.

Полив. Магонія потребує регулярного поливу, особливо в період посухи. Поливати магонію потрібно 2-3 рази на тиждень.

Підживлення. Магонію підживлюють навесні та восени. Для підживлення використовують комплексні мінеральні добрива.

Обрізка. Магонію обрізають навесні або восени. Обрізка дозволяє сформувати крону чагарника і видалити старі та пошкоджені гілки.

Більшість видів магонії є морозостійкими. Вони витримують морози до -25 °C. Однак молоді рослини перших 2-3 років після посадки бажано вкривати на зиму агроволокном або ялиновим гіллям.

Схожі записи