Коли садити саджанці плодових дерев

Саджанці молодих плодових дерев продаються на базарах як весною так і восени. Стосовно цього існують різні думки: одні садівники кажуть, що краще садити восени – так дерево встигне прижитися до морозів, але можуть змерзнути, а інші – весною, дерева висаджені весною мають більше часу, щоб прижитися до зими і встигають наростити міцні гілки, які будуть більш стійкіші до морозів. То ж ми звернулися по допомогу до досвідченого садівника практика за роз’ясненнями: коли краще садити саджанці плодових дерев.

Отже, коли краще висаджувати плодові саджанці весною чи восени?

Коли садити саджанці плодових дерев весною чи восени

Весна у нас досить коротка, а також ще в травні можуть бути нічні морози, а літня спека наступає дуже швидко. Як молодим саджанцям посадженим весною перенести літню спеку у 35°С, та й ще під прямими сонячними променями. Через ці причини дерева довше приживаються і стають вразливіші до різних хвороб, а деякі саджанці дерев не виживають, хоча ми часто їх поливали.

Так, звичайно весною є більший вибір плодових дерев і кущів, їх можна садити і весною, але вони будуть довше приживатися, і значно відстануть у розвитку від дерев висаджених восени, а плодоносити почнуть через 3-4 роки. Якщо у вашому регіоні довга весна, то сміливо висаджуйте саджанці плодових дерев весною.

Отже, з вище сказаного можна зробити висновок: краще садити саджанці плодових дерев восени, і чим раніше тим краще.

В якому віці найкраще садити плодові дерева

Найкраще садити плодові саджанці у віці 1 року, а висота саджанців повинна бути: до 1 метра для зерняткових(яблуня, груша); до 1,5 м для кісточкових(слива, черешня, вишня, абрикос). На 2 і 3 рік у молодого саджанця формується «імунітет», його садити та пересаджувати не можна. В однорічних саджанців менша крона і менш розвинена коренева система, тому процес вкорінення пройде легше і швидше. А при купівлі чи пересаджувані 2-3 річного саджанця, вони довго приживаються і хворіють, тривалий час не ростуть.

visadzhuvannya_sadzhancyv

Як садити саджанці плодових дерев

Перед посадкою саджанців слід підготувати ями глибиною 60-70 см і шириною до 80 см. Відстань між саджанцями повинна становити до 5 метрів(між колоноподібними саджанцями достатньо 1.5 м). Ями можна викопати за кілька тижнів до висадки, грунт, яким будете засипати коріння можна підживити компостом.

Після розміщення саджанця в посадкову яму, коріння присипають грунтом і злегка втоптують.

Важливо! Не вдавлюйте деревце в яму, а притримуйте і засипайте так, щоб гілки коренів були просто опущені. Навколо саджанця роблять насип, середину розрівнюють, щоб вийшла лунка для поливу. Після чого поливають водою повільно, щоб поступово вбиралася вода, не менше 2-х відер води.

poliv_sadzhanciv

Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

Догляд за посадженими саджанцями

Догляд за молодими садженцями полягає у поливі. Щоб саджанець добре вкорінився на новому місці, його потрібно поливати регулярно протягом 2 – 3 років(до морозів). При таких поливах дерево виросте міцним, здоровим, стійким до хвороб, а також даватиме багатий врожай. Скільки води потрібно для поливу? Поливати дерева потрібно дуже рясно до тих пір доки вода не буде застоюватися в пристовбуровому колі(такі кола потрібні щоб вода не витікала, а потрапляла саме туди, куди нам треба). Після таких рясних поливів через 2 дні потрібно розпушувати грунт навколо крони, щоб не утворювалася земляна кірка.

Догляд за саджанцями під час цвітіння у перші роки

Щоб в майбутньому наші саджанці давали багатий врожай, а це настане не раніше ніж через 3 роки для яблунь, через 4 роки для абрикосів і слив, та 5 років для груш. Якщо ваші саджанці почали цвісти раніше, а вони точно почнуть цвісти раніше, всі квіти потрібно видалити, так-так саме видалити, і це дуже важливо. Квіти та плоди забирають у дерев дуже багато сили, дайте деревцю добре розвинутися і зміцнитися, а тоді смакуйте своїми плодами.

Як підготувати дерева до зими читайте у нашій статті.

kolonopodibni

Дотримуйтесь цих порад і ваш сад буде міцним, здоровим, та плодоносним.

Схожі записи