Як садити журавлину

Вирощування журавлини на подвір’ї завжди було цікавим та захоплюючим заняттям для садівників.

Садова журавлина – чудовий варіант для любителів ягід. Великоплідні сорти досягають розміру вишні, діаметром 2 см. До складу журавлини входять: мікроелементи калію, кальцію, магнію, йоду, заліза, міді, срібла, марганцю, велика кількість органічних кислот, фруктози, пектин, дубильні речовини і фітонциди. вітаміни групи B, С, PP і К. Журавлину використовують у кулінарії Подають до м’яса у вигляді солодких або кисло-солоних соусів, варять з неї компоти та киселі. П’яти річна плантація, площею 3 квадратних метра може давати 9 літрів ягід в сезон.

Коли садити журавлину

Садити саджанці журавлини потрібно весною в квітні – травні, в пухку, повітряну, злегка зволожений і кислий грунт.

visadzhena_zhuravlina

Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

Де садити журавлину

Журавлину добре садити на кислих, дуже вологих, торф’янистих грунтах.

Ділянка для вирощування журавлини повинна бути сонячна, або на-пів сонячна, але добре захищеним від вітру. Підійдуть садові сонячні галявини серед дерев або кущів. Навіть взимку журавлина буде гарно виглядати, тому, що це вічнозелена рослина. Журавлину також добре вирощувати на ділянках, де грунтові води проходять на глибині 20-30 см від поверхні. У цьому випадку її поливають рідше.

Для вирощування журавлини найкраще підходить кислий грунт торф, рівень кислотності не більш як 6 pH. На нейтральних грунтах роблять спеціальні грядки з кислим грунтом довжиною 3-4 м і шириною близько 1 м, попередньо знявши 20-30 см верхнього шару грунту. Дно каналу застеляють товстою поліетиленовою плівкою з дирками, потім засипають її торфом, додавши грубозернистий пісок (5: 1), 2-3 відра хвойної підстилки та 2 жмені суперфосфату на 1 кв. м.

Як садити журавлину

Для висаджування журавлини весною грядка готується восени. Безпосередньо перед висаджуванням на підготовлену грядку, на зволожений грунт розсипають 15 г сульфату амонію і 7,5 г сульфату калію. Потім садять рослини (за схемою 30 х 30 см).

Готуємо ямки трохи більше, ніж земляна грудка з корінням у журавлини. Виймаємо саджанець з горщика і, не порушуючи земляної грудки, перевалюємо в ямку. Поливаємо водою, присипаємо грунтом, мульчуємо. Журавлина при такій пересадці добре приживається.

Як доглядати за журавлиною, читайте на нашому сайті Квіткаінфо.сом у статті “Догляд за журавлиною”

Схожі записи