Коли сіяти та як вирощувати редиску, дайкон, редьку

Однією з найперших та найбільш привабливих весняних овочевих рослин, безсумнівно, є редиска, яка відкриває весняний сезон ранніх овочів. Редиска вважається скоростиглою рослиною з групи коренеплодів. Різноманітні за термінами дозрівання і способам вирощування сорти дозволяють мати свіжий редис протягом усього року.

Редиска – досить холодостійка культура. Вона витримує заморозки до -2 °С. Оптимальна температура для активного росту редиски +18 °С.

grunt_dlya_rediski

Грунт для посіву редиски, дайкону, редьки – вирощування

Редиска, дайкон, редька віддає перевагу пухким, вологим грунтам. Перед тим, як сіяти насіння редиски, дайкону і редьки потрібно підготувати ділянку: перекопати, внести перепрілий гній (10 л перепрілого гною на 1 м2), розбити грудки, розрівняти грунт. Важливо запам’ятати, що рослина не переносить свіжий гній. Найкраще грядку під посів ранньої редиски підготувати восени.

Перед висіванням насіння редиски, дайкону, редьки потрібно зробити борозни глибиною 1 см, на відстані 10 см одна від одної і добре їх полити. Щоб отримати багатий врожай редиски,дайкону, редьки дотримуйтесь щорічної сівозміни та сумісництва на грядці.

Кращі сорти для посіву редиски : 18 денка, Спека, Французький сніданок, Кармен, Октава, Червоний гігант

posiv_nasinnya_rediski

Як сіяти насіння редиски, дайкону, редьки – вирощування

Насіння редиски і редьки сіють на глибину до 1 см на відстані 5 см одне від одного, розкладаючи поштучно. Після того, як розклали насіння, грядку присипуємо землею і щільно притискаємо долонькою, щоб грунт більше був притиснутий до насіння ( насіння швидше проросте ). За хороших погодних умов сходи з’являються на 3-4 добу. Щоб редиска, посіяна в квітні, виросла великою і соковитою, накрийте посіви плівкою.
rediska_vidi_kopiya

Коли сіяти насіння редиски, дайкону, редьки – вирощування

У парники сіяти насіння можна вже в кінці березня, а у відкритий грунт починають сіяти насіння редиски з кінця квітня до початку травня.

Читайте також нашу статтю «Посів насіння на розсаду»

Щоб редиска була свіжою, її висівають у проміжку 10 -20 днів до червня. У червні світловий день збільшується і триває 14 годин, так як для нормального розвитку редиски достатньо 8- 10 годин світлового дня. Якщо посіяти насіння у червні, редиска піде в стрілку, не дасть коренеплодів або вони будуть дуже маленькими і жорсткими. У червні сіють дайкон, редьку…

shodi_rediski

Догляд за редискою, дайконом, редькою – вирощування

Догляд за редисом полягає в щоденному поливі при сухій погоді та в своєчасному прополюванні. Редиска любить вологу (вона без неї не росте), тільки не перестарайтеся в кінці дозрівання редиски, від надлишку вологи у грунті стиглі плоди можуть тріскати.

Редиска – світлолюбна рослина, але весною її можна садити в півтіні дерев, поки листя у них остаточно не розпустилися. Зрушувати грунт навколо редиски сапкою небажано – щоб не пошкодити корінь, який майже на поверхні.

zbir_rediski

Коли редиску, дайкон, редьку збирати

Перед збором врожаю грядку потрібно заздалегідь полити, щоб редиска набрала вологи і була соковита. Візуально визначаємо, який коренеплід є великий і стиглий, акуратно висмикуємо, миємо. Редис готовий до вживання.

Шкідники редиски

Шкідниками редиски є хрестоцвіті блішки. Екологічні методи боротьби з нею: тютюновий пил або свіжий дерев’яний попіл. Посипте ним сходи редиски.

Схожі записи