Позакореневе підживлення огірків

Для отримання багатого врожаю огірки потрібно підживляти, як під корінь, так і позакоренево.

Щоб огірки добре росли і плодоносили, їх потрібно підживляти 3-4 рази за сезон. У цій статті Квіткаінфо.ком допоможе приготувати і правильно використати добриво для позакореневого підживлення огірків.

Позакореневе підживлення огірків

  • Позакореневе підживлення огірків потрібне
  • для омолодження листя.
  • для багатого врожаю.
  • для покращення фотосинтезу.
  • продовження плодоношення.
  • попередження пожовтіння листя та для стійкості до хвороб.

Коли огірки потребують позакореневого підживлення

Огірки найбільше потребують позакореневого підживлення, в період прохолодного літа (коли середня температура грунту тривалий час не піднімається вище 12 ° C). Справа в тому, що в похмуру погоду з досить низькою для літнього часу температурою коріння рослин не здатні в повній мірі засвоїти поживні речовини з грунту. Тому мінеральні та органічні добрива слід вносити по листю.

obpriskuvannya_ogyrkyv_2

Переваги позакореневого підживлення огірків

  • Швидка дія. Корисні поживні речовини, які потрапляють на листя, поглинаються рослинами набагато швидше, ніж при кореневому підживленні.
  • Економне використання. При поливі рослин під корінь поживні речовини нерідко проникають в нижні шари грунту, де вони стають недоступними для коренів огірків. Тому частина добрива йде в нікуди. А правильне обприскування листя допомагає уникнути цих втрат.

Увага!Позакореневе підживлення може бути тільки додатковим. Тому без внесення добрив в грунт обійтися не вдасться.

Коли підживляти огірки позакоренево

Позакореневе підживлення огірків проводять в кілька етапів:

1 підживлення – на початку цвітіння;

2 підживлення – на початку плодоношення;

3 підживлення – коли врожай стає мізерним (внесення добрив в цей період допоможе продовжити життя огірковим стеблам і, як наслідок, термін плодоношення).

Читайте також нашу статтю «Посів насіння на розсаду» та підписуйтесь на наш відео-канал.

Рецепти добрив для позакореневого підживлення огірків

Обприскування по листю проводять як хімічними мінеральними речовинами, так і органічними добривами.

Щоб наситити рослини азотом, найчастіше використовують сечовину: для першого підживлення в 10 л води розчиняють 40 г речовини, для другої – 30 г, для третьої – 12-15 г. А при вирощуванні огірків на кислому грунті це добриво замінюють кальцевою селітрою (2 г нітрату кальцію розводять в 1 л води).

На початку цвітіння потрібно використовувати і інші добрива, так, як в цей час огіркам необхідні всі 3 основні елементи живлення. Для підгодівлі фосфором застосовують суперфосфат (35 г на 10 л води), а для підживлення огірків калієм і мікроелементами готують добриво за таким рецептом: в 1 л води розчиняють 1 ч.л. борної кислоти і 10-12 кристалів марганцевокислого калію.

Суперфосфат в воді розчиняється погано, тому витяжку з нього краще готувати заздалегідь (приблизно за добу до використання). Для цього потрібну кількість добрива заливають гарячою водою, ретельно перемішують, настоюють, а перед застосуванням зливають відстояний розчин так, щоб відокремити осад.

Якщо ви вирощуєте не самозапильні сорти огірків, для залучення на грядку комах-запилювачів під час цвітіння корисно обприскувати рослини таким розчином: в 1 л гарячої води розчиняють 2 г борної кислоти і 100 г цукру. Перед застосуванням це добриво потрібно остудити до кімнатної температури.

Народні методи позакореневого підживлення огірків

Садівникам, які вирощують органічні овочі підійдуть народні методи:

  • “Зелене добриво”.

    На стан рослин сприятливо діє настій із зброджених бур’янів, розведений у воді. Це добриво нерідко називають “зеленим”.

    Готують його так: стару бочку наповнюють соковитими бур’янами (кропивою, лопухами, мати-й-мачухою, кульбабами, осотом, лободою), траву заливають водою доверху, ємність закривають кришкою і залишають приблизно на 2 тижні. При цьому рідину щодня помішують. Через 2 тижні настій розводять водою в пропорції 1:20 і обприскують ним листя огірків.

    Таке добриво можна застосовувати для позакореневого підживлення будь-яких овочевих культур.

    Визначити хворобу огірків та обрати методи боротьби з нею, вам допоможе наша стаття: Хвороби огірків, фото

  • Позакореневе підживлення сіном.

    Для цього пріле сіно заливають водою з розрахунку 1: 1 і настоюють протягом двох діб. Отриманою рідиною огірки обприскують 3 рази за сезон з інтервалом в тиждень. Така підгодівля не тільки подовжує період вегетації огірковим пагонам, а й захищає рослини від борошнистої роси.

  • Позакореневе підживлення попелом.

    Під час плодоношення корисно обприскувати огірки попільним розчином. Попіл багатий калієм, тому може застосовуватися замість підгодівлі марганцевокислим калієм. Розчин готують наступним чином: 1 склянку попелу розчиняють в 10 л води і настоюють добу. Після чого рідину ретельно перемішують і проціджують, щоб осад від попелу не забив розпилювач.

Як обприскувати огірки позакореневими добривами

При позакореневому підживленні обприскування повинні бути рівномірними.

У парниках або теплицях можна проводити позакореневе підживлення в будь-яку погоду, але при цьому потрібно захищати рослини від яскравих сонячних променів. Також слід уважно стежити за дозами добрив, так як огірки (особливо в закритому грунті) погано переносять надлишок поживних речовин.

Виростити огірки з насіння вам допоможе наша стаття: Коли сіяти огірки, вирощування, догляд

При вирощуванні огірків в відкритому грунті розпилювати добриво необхідно рано вранці або ввечері, в безвітряну і суху погоду. А в похмуру погоду (але без опадів!) – можна і вдень. Добриво вбирається листям близько двох годин, тому важливо, щоб в цей час його не змив дощ і не висушив поривчастий вітер.

Схожі записи