целозія

Целозія: види та догляд

Целозія (лат. Celosia) – це рід квіткових рослин, що належить до родини амарантових (Amaranthaceae). Її ще називають вовчок або гребінчастий амарант. Целозія родом з тропічних та субтропічних регіонів Африки, Азії та Південної Америки.

Целозія – це однорічна або багаторічна трав’яниста рослина, що може досягати висоти від 30 см до 1,5 м. Її листя просте, овальне або ланцетоподібне, з хвилястими краями. Найвідомішою рисою целозії є її квіти, які зібрані в щільні суцвіття, що нагадують гребінь півня, хмаринку або мозок. Ці суцвіття можуть бути різних кольорів, включаючи жовтий, помаранчевий, червоний, рожевий, пурпуровий та білий.

Види целозії

Існує близько 60 видів целозії, але найпоширенішими є:

  • Целозія гребінчаста (Celosia cristata): Цей вид відомий своїми гребінчастими суцвіттями, які можуть бути різних форм і розмірів.
  • Целозія периста (Celosia plumosa): Цей вид має перисті суцвіття, що нагадують хмаринки.
  • Целозія колоскова (Celosia spicata): Цей вид має колоскоподібні суцвіття.

Використання целозії

Целозію вирощують як декоративну рослину в садах і контейнерах. Її також використовують у сухих букетах. Насіння целозії можна їсти, а листя деяких видів вживають як овоч.

Догляд за целозією

Целозія – це невибаглива квітка, але для того, щоб вона рясно цвіла і радувала вас красою, їй потрібен певний догляд.

Освітлення: Целозія любить сонце, тому висаджуйте її на добре освітленому місці. Вона може рости й у півтіні, але цвітіння буде не таким рясним.

Полив: Целозія потребує регулярного поливу, особливо під час цвітіння. Ґрунт повинен бути постійно вологим, але не мокрим. Не допускайте пересихання ґрунту, адже це може призвести до в’янення листя та квітів.

Підживлення: Під час активного росту та цвітіння целозію рекомендується підгодовувати комплексним мінеральним добривом раз на 2-3 тижні.

Ґрунт: Целозія добре росте на пухкому, добре дренованому ґрунті з нейтральною або слабокислою реакцією. Перед посадкою рекомендується додати до ґрунту компост або перегній.

Температура: Целозія не переносить морозів, тому її висаджують у відкритий ґрунт після того, як мине ризик заморозків.

Шкідники та хвороби: Целозія стійка до шкідників та хвороб.

Розмноження: Целозію можна розмножувати насінням. Насіння висівають на розсаду в березні-квітні. Розсаду висаджують у відкритий ґрунт у травні-червні.

Зрізання: Для того, щоб стимулювати цвітіння, регулярно зрізайте відцвілі суцвіття.

Схожі записи