|

Системи поливання рослин: Крапельна

Системи поливання значно полегшують життя садівника-аматора та економлять час

При крапельному поливанні вода потрапляє до кореневої системи рослин на поверхню або безпосередньо у ґрунт. У цього способу є багато позитивних пунктів. Це економія часу та сил: спрощується догляд за рослинами – зволожується лише ореол, в якому міститься коріння, а за його межами ґрунт залишається сухим, що зменшує розвиток бур’яну. Води для повноцінного поливання крапельним методом витрачається менше, порівняно з іншими методами поливання економія може складати до 80%. Якщо існує необхідність, поливати рослини можна навіть під сонцем у спеку і не боятися при цьому спалити листя. Відсутній ризик розмивання коренів. При крапельному поливанні врожайність збільшується.

polivkrap2

Недоліком методу можна вважати мережу труб на ділянці, необхідність їх висушування, а також обов’язковий демонтаж крапельних стрічок перед приморозками.

Обладнання

Для крапельного поливання можна використовувати як примусове так і гравітаційне подання води. Тобто подавати воду можна за допомогою помпи або напору водопроводу або з накопичувальної ємності самопливом.

Для якісного поливання витрати води мають складати двадцять літрів за хвилину, тож можна розрахувати об’єм накопичувального бачка. Для поливання 50 кв. метрів знадобиться ємність у 1000 літрів, тобто – кубометр. Для поливання більших площ вигідніше ставити декілька баків, або доповнити систему помпою, щоб забезпечити рівномірний тиск по всій зоні поливання.

Бак має бути піднятий на висоту не менш, як два метри, що забезпечить тиск у 0,2 атмосфери – це оптимальний показник для систем крапельного поливання. Регулювати тиск можна піднімаючи, або опускаючи бак.

Для розведення краще використовувати пластикові труби. Вони зручніші для монтажу (за допомогою фітингів) та не іржавіють. Діаметр слід обрати у діапазоні 32-40 мм.

Крапельна стрічка, це шланг з отворами, розташованими на відстані приблизно 30 см один від одного. Якщо планується встановити спеціальні поверхневі крапельниці, замість стрічок прокладають труби в які на потрібній відстані врізається обладнання.

Монтаж

Система складається послідовно згідно з підготовленою схемою. Від бака або водозабірного вузла розводиться мережа магістральних труб перпендикулярно грядкам. На початку мережі встановлюють кран подачі води, редуктор, фільтр. В магістральних трубах роблять врізи з перехідниками для крапельних стрічок. Відстань між врізами визначається розташуванням грядок. Крапельні стрічки укладають вздовж рядів рослин крапельницями угору, щоб не дати їм засмітитися. Додатковим захистом від забруднень може бути підкладений геотекстиль або нетканий покривний матеріал. Вільні кінці труб та стрічок заглушають

Оптимальний час крапельного поливання – 1,5-2 години.

Система поливання всередині ґрунту аналогічна крапельній системі, лише замість крапельних стрічок використовують труби з отворами, які заривають на 30-40 см під грядки. Для запобігання засмічення крапельниць магістраль обертають кокосовим полотном або нетканим матеріалом.

Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.

Схожі записи