Вегетативне розмноження: розмноження вусами

Є безліч способів розмноження рослин: живцями, пагонами, цибулинами, вусами тощо. Декілька порад про те, як слід розмножувати рослини вусами.

Вусами називають повзучі пагони з довгими вузлами, що виникають з бруньок в пазухах листків біля основи рослини. Вони, здебільшого, мають недорозвинені маленькі листя, вкорінюються у вузлах за допомогою додаткових коренів.

images_4

Якщо у дочірніх рослин коріння ще не виросло, помістіть вус у горщик із землею, не обрізаючи повзучі пагони; через деякий час утворяться коріння і повзучі пагони можна обстригти. Розташовані в вузлах бічні бруньки дають нові рослини (наприклад хлорофітум). Сполучні стебла з материнської рослини з часом відмирають, і кожна дочірня рослина відокремлюються. Класичний приклад рослини, яка розмножується вусами – суниця, полуниця. Молоді рослини досить швидко укорінюються і утворюють нові вуса. Якщо цей процес залишити без контролю, дуже швидко утвориться щільний килим з рослин, які вже важко буде відокремити і викопати без пошкоджень.

Тому нові вуса слід регулярно видаляти, залишаючи тільки перші.

rozmnogenna-vesamu

Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.

Для отримання від материнської рослини хороших вусів, потрібно восени підживити рослину компостом. На початку літа утворюються нові вуса, залишаємо перші з материнської рослини, решта вусів видаляємо. Вуса, що залишилися вдавлюємо у землю, допомагаємо рослині швидко укорінитися.

Схожі записи