Вертикальні грядки з ґрунтом . Будівнищтво

Вертикальне вирощування рослин – чудовий метод заощадити місце, не завдаючи шкоди врожаю. Такі зміни, це не лише перехід на іншу систему координат, але й опанування нового в агротехніці.

Існують декілька способів будівництва вертикальних грядок.

Найбільш доступним та простим способом організації вкртикальних клумб та грядок є використання звичного для всіх ґрунту у якості живильного середовища.

Вертикальні грядки бувають підвісними або стоячими. Силову конструкцію для таких споруд розраховують з урахуванням маси ґрунту, яка може сягати досить вагомих значень.

vertroslzeml1

Підвісні грядки

Горизонтальні підвісні грядки мають ємності з ґрунтом. Для спорудження подібної етажерки використовують пластикові труби, ящики лантухи, пляшки, плівку.

Вертикальні підвісні грядки будують переважно з пластикової тари або міцних лантухів, що закріплені над землею.

vertroslzeml2

Стоячі вертикальні грядки

Для таких грядок не потрібно будувати каркас. Для цього використовують ящики, які встановлюють один на один, навіть автомобільні шини. Такий вид грядок ще називають уступчастим.

Ще один вид вертикального городу виготовлений з пластикових діжок або ПВХ-труб, а зелень росте крізь отвори в стінці. На дні колони облаштований дренаж. Якщо грядку роблять з ПВХ труби – дно закорковують заглушками, щоб переміщаючи всю колону не пошкодити рослини. Трубчасті грядки встановлюють у контейнер з субстратом.

Для вертикальних грядок з закритим ґрунтом використовують систему краплинного зрошення. Для цього беруть трубу невеликого діаметру, закорковують її з одного боку, перфорують та захищають від засмітнення.

є

Система зрошення не буде зайвою і для вертикальних грядок з відкритим ґрунтом, особливо, якщо вони розташовані на висоті.

Особливості вертикального вирощування у ґрунті

Позитивні якості

  • економія місця та часу обробки
  • економія води для поливання
  • економія на спец обладнанні (порівняно з гідропонікою)
  • швидке прогрівання вертикального городу – отже його посадку можна починати раніше. Для отримання раннього врожаю грядки можна встановити в теплиці
  • віддаленість від землі зменшує доступність для деяких шкідників – наприклад слимаків, які полюбляють полуницю.
vertroslzeml3

Недоліки

. . . . . .

  • обмежена кількість культур, здатних на врожай в нових умовах. Вирощується цибуля, салати, помідори, зелень, полуниця, квасоля, горох, огірки та інші рослини з неглибокою кореневою системою та легкими плодами.
  • вертикальний город не можна надовго залишати без нагляду – він пересихає і потребує щоденного поливання.
  • потрібне часте підживлення, оскільки невеликі об’єми ізольованого ґрунту швидко виснажуються.
  • вертикальні грядки промерзають. Треба або переносити город у тепле приміщення на зиму або вирощувати виключно однолітні рослини.

Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.

Схожі записи