Системи поливання рослин: Дощувальна

Системи поливання значно полегшують життя садівника-аматора та економлять час

Різновиди систем поливання

Існують крапельна та дощувальна системи поливання. Першою краще користуватися для розсади та культур, що цвітуть. Дощування слід використовувати для поливання коренеплодів, капусти, зелені та газону. У кожного з варіантів є конструктивні особливості, які впливають на вибір матеріалів.

Матеріали та обладнання

Кожна система поливання складається з водозабірного вузла та магістральних труб, які створюють водопровідну мережу у межах своєї ділянки. Решта елементів, що задіяні, залежать від обраного варіанту поливання.

Краще, щоб поливання здійснювалося з баку, оскільки при оптимальній організації процесу вода прийде до рослин вже прогрітою. Щоб у воді не створювались водорості, бак не повинен бути прозорим, а краще, якщо він взагалі буде чорним – так вода прогріється швидше.

Кожна система поливу потребує визначеної якості води, тому присутність фільтра в неї є обов’язковим. Зазвичай, досить і механічного очищення, але може з’явитися необхідність встановлення системи підготування води, яка буде оптимізувати і хімічний склад води.

Система поливання може бути автоматизована за допомогою спеціальних таймерів. Деякі з них працюють на сонячних батареях, що підвищує безпеку системи. Можна запрограмувати поливання не лише на визначений час, але й урахуванням погодних умов. Для ціє мети використовують датчик вологості ґрунту. Якщо тиск води зависокий, слід встановити редукційний клапан.

Дощування

Дощування є поверхневим поливанням, яке зволожує не лише ґрунт, але й надземну частину рослин, створюючи навколо сприятливий мікроклімат. Економія води у порівнянні з поверхневим поливанням по борознах може складати до 30%. Дощування не рекомендовано використовувати на важких ґрунтах.

polivdosz1

Обладнання

Для системи дощування використовують розпилювачі, з’єднані з водозабірним вузлом трубами або шлангами. Цей метод передбачає лише примусове подавання води – з водопроводу або помпою з баку або свердловини. Враховуючи, що вода буде попадати на листя рослин, краще використовувати прогріту воду з бака. Це допоможе уникнути опіків.

Потрібний напір визначається ґрунтом, адже дуже важливо, що не створювались калюжі.

Монтаж

Мережу можна прокласти на поверхні або під землею. Позитивна якість першого варіанту – простота монтажу та мобільність.

Підземна мережа – естетичніше, дає можливість встановлення висувних розпилювачів, що зручно при догляданні газону.

Згідно з правилами, закопувати труби для підземної системи треба на глибину промерзання, тобто, приблизно на 0,8 метри, але це дуже ускладнює роботи, і тоді можна заглибитись на 0,2-0,3 метри, але дати трубам ухил для зливання води перед морозами.

Встановлювати розпилювачі треба таким чином, щоб вони рівномірно зрошували ділянку. Використання розпилювачів з різними характеристиками в одній системі неприпустимо.

У якості пересувних розпилювачів краще використовувати секторні. Їх можна пересувати, не припиняючи поливання.

Будувати систему поливання слід тоді, коли грядки вже розплановані. Слід скласти схему поливання та вказати на ній зони поливу. Це допоможе правильно розрахувати необхідну кількість труб та з’єднань.

Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.

Схожі записи