Обрізка гліцинії

Гліцинія чи вістерія це ліана, яка дуже швидко росте. Тому їй так необхідна регулярна обрізка. Як обрізати гліцинію ви дізнаєтеся у цій статті.

Основною метою обрізки протягом року гліцинії є просвічування і провітрювання. Рясне цвітіння і величина бутонів у гліцинії залежить від сонця, чи менше сонце просвічує лози гліцинії тим бідніше вона буде цвісти, а квіти будуть маленькими. Тому гліцинію потрібно обрізати протягом року 3 рази : весною (поч.березень), друга половина липня і кінець серпня.

Обрізка гліцинії влітку

Основною метою обрізки гліцинії влітку є – формування квіткових бруньок, які вже зацвітуть в наступному році, а також і прорідження куща. Тому ми в 2 половині липня обрізаємо нові пагони гліцинії залишивши 4 бруньки, а на початку серпня процедуру повторюємо вирізаємо ново-вирослі пагони залишивши 4 бруньки.

Така літня обрізка гліцинії не загустить кущ і сформуються квіткові бруньки.

obrizka_glicinii_do_i_pislya

Весняна обрізка гліцинії

Важливо: Для обрізки гліцинії потрібно використовувати гострий секатор, щоб зрізи були гладкими, чим менше буде розтрощиних клітин, тим краще. При рівному зрізі рана швидко заживе, і в ній не будуть розмножуватися хвороби.

    Весною робиться додаткова обрізка гліцинії:

  • потрібно вирізати всі фрагменти сухих ліан до живої тканини;
  • погано розвинуті ліани обрізаємо до 2 бруньок біля основи;
  • вирізаємо тонкі, в розмір пальця, пагони, які ростуть при основі. Цю процедуру робимо тільки тоді якщо ми не робимо гілки заміщення, і впевненні що основний стовбур гліцинії не відмер;
  • На відстанні 0,5 см робимо косий зріз від бруньки, так щоб найвища точка зрізу знаходилася над брунькою. Такий зріз робиться для того, щоб вода не стікала на бруньку.
  • По такому методу обрізаємо всю гліцинію залишивши 2 бруньки з кожного минулорічного пагона, що виріс з серпня.
obrizka_glicinii

Таку обрізку потрібно робити щороку, адже сильна обрізка стимулює рясне цвітіння гліцинії.

Після обрізки залишаються рани і їх потрібно замазати садовою фарбою з фунгіцидом.

Також читайте:

Гліцинія: висаджування, догляд

Вирощування гліцинії в контейнері

Схожі записи