Як створити безпечний і функціональний дитячий майданчик на подвір’ї приватного будинку

Щоб створити безпечний гармонійний простір для дитячих розваг на свіжому повітрі у подвір’ї будинку, слід взяти до уваги кілька основних факторів: локацію, особливості догляду за ґрунтом, розрахунок площі для будівництва ігрового містечка, відмежування території тощо.

Обираємо локацію ігрового майданчика

kv-pamp1

Розташування дитячого ігрового майданчика варто планувати так, щоб усю його територію можна було побачити з вікон однієї чи кількох кімнат будинку. Рекомендована площа дитячої зони: для малюків до 7 років — 8–9 м2, 7–12 років — до 12 м2.

Додаткові фактори, котрі слід враховувати під час вибору місця розташування зони дитячих розваг:

  • Віддаленість від господарських будівель з неприємними запахами або травмонебезпечними предметами (лопатами, вилами, ножами тощо).
  • Родючість ґрунту. Під будівництво майданчику рекомендується виділити неродючу землю або ділянку зі складною геологією складу: це дозволить встановити опори розважальних споруд на глибині, що не перевищує 30–40 см від поверхні землі.
  • Для побудови фортець і скеледромів варто вибрати місце неподалік стіни будинку чи капітального забору: це сприяє зміцненню конструкції та додає простору для жвавих ігор.
  • Освітлення. Уся ігрова зона не має знаходитися в суцільному затінку чи під прямими променями палючого сонця. Ландшафтні дизайнери радять наступне: 2/3 від загальної площі ділянки має знаходитися в затінку (наприклад, для ігор у пісочниці чи катанні на гойдалках), а 1/3 — на сонці (облаштування басейну). Якщо затінку на вибраній території не буває, варто замислитися над придбанням великої парасольки, під якою знаходитиметься все для дітей, або побудовою навісу.
  • Протяги та електроприлади. Постійні протяги можуть призвести до появи частих простудних захворювань, а винахідливість дітлахів укупі з електричним струмом може обернутися справжньою трагедією.

Готуємо поверхню ґрунту до майбутніх розваг

kv-pamp2

Гірки, гойдалки, поле для футболу і все, що знаходиться в межах зон жвавих ігор, є проблемними ділянками: якщо їх залишити «як є», через короткий проміжок часу вони перетворюються на болото.

Як саме підготувати ґрунт перед будівництвом ігрової зони?

  1. Якщо ви вже плануєте купити прогулянковий візок чи встановити будь-які розважальні елементи, не варто поспішати. Спочатку на обраній ділянці створюється дренувальна подушка зі щебеню, а поверх неї — засипається пісок чи вкладається спеціальний прошарок з гуми.
  2. Для відведення вологи від меж дитячого майданчику слід зняти прошарок ґрунту заввишки 15–20 см, туди насипати та утрамбувати щебінь, а поверх нього додати пісок і встановити гумовий мат. Варто заздалегідь подбати також про дотримання певного кута уклону — це дозволить воді не затримуватися на поверхні ґрунту.
  3. Економний і найпростіший варіант підготовки ґрунту: вся площа засипається прошарком піску, який слід періодично оновлювати.

Як краще відгородити ігрову зону

Відмежування ігрового майданчика від загальної площі подвір’я обов’язкове для родин з маленькими дітьми — це дозволить спостерігати та контролювати процес розваг на відстані. Основні вимоги до огорожі — безпечність, міцність і недоступність для малечі.

Які варіанти огорож краще обрати для цих цілей:

  • Сітка-рабиця. Випускається в різних кольорах, тому стане додатковою прикрасою ігрового майданчика.
  • Штахетник. Під час його встановлення слід обов’язково враховувати зріст дитини (має бути по плече) та відстань між планками. Проріз має бути таким, щоб у нього не пролізла голова малюка. Штахети повинні мати заокруглені кінці, бути виконаними без сколів і гострих кутів — це допоможе уникнути травм. Прикрасити споруду можна за допомогою різноколірних фарб.
  • Жива огорожа. Її можна побудувати з верби та дротової проволоки, а потім — пустити нею рослинну композицію з плюща або тису.

Створення дитячого майданчику — це великий простір для творчості, тому не бійтеся експериментувати. Під час підбирання розважальних елементів обов’язково враховуйте смаки вашого малюка, і все вийде якнайкраще.

Схожі записи