|

Жива огорожа: поради, правила та догляд

Як посадити та доглядати живопліт

Рекомендації

  1. Створюючи зелену стіну, починають з підготовки ґрунту. В зоні майбутніх насаджень слід прибрати всі бур’яни, перекопати та розпушити ґрунт. В глинястий ґрунт слід додати піску, у лужний ґрунт – болотнини, а для зменшення кислотності – вапно.
  2. На наступному етапі розмічають місця саджання рослин. Натягують мотузку, викопують траншею або окремі ями для кожного саджанця. Для однорядноїогорожідосить траншею у пів метри завширшки, а для двох рядної – дев’яноста сантиметрів. Глибина траншеї має бути не менше ніж пів метри. Щоб зусилля не пропали марно, садильний матеріал має бути якісним, а такі рослини можна придбати в розсадниках, спеціалізованих садових центрах та магазинах.
  3. Саджати живу огорожу слід з урахуванням можливих морозів та опадів. У південних регіонах краще восени, а в північних ранньою весною, доки листя не розпустилося. Рослину, яку придбали у контейнері, можна саджати у будь який час вегетаційного періоду, а з відкритою кореневою системою – як можна швидше. Щоб коріння не всохло, його можна ненадовго помістити у пластиковий пакет з вологою тирсою.
  4. Ті видирослин, які добре втримують тінь та повільно ростуть, а ще мають вузьку крону, висаджують щільніше, ніж ті, які швидко ростуть, полюбляють світло та мають розлогу крону. Для живою огорожі, що вільно росте та має середню висоту, відстань між рослинами при саджанні має бути 0,8-1,0 м, а для підстриженої – 0,4-0,6 м. Відстані між рядами мають бути 1,0-1,5 метри та 0,6-0,8 метри. Для живихстін ця відстань має бути вдвічі більшою, а для бордюрів вдвічі меншою.
  5. Після висадження рослин ґрунт ущільнюють, поливають, мульчують торфом (болотиною), подрібненою корою або тирсою. Огорожу, призначену для захисту від вітру, слід висаджувати перпендикулярно його напряму, який переважає у цій місцевості.
zhiv_ogorozha001

Лаванда буває рожевою, фіолетовою, білою і навіть жовтою.

Підтримання форми

Після висадження живої стіну у маєтку, прийдеться піклуватися про її форму. Оптимальним варіантом для огорожі, яку підстригають, це трапеція з ухилом не менше десяти градусів та трикутник з ухилом бічних сторін 70-80 градусів. Непоганим є варіант і з округлою формою, яка є природною для багатьох видів рослин, але її складно вистригати.

Для оброблення огорожі використовують електричні та бензинові кущорізи. Є комплекти насадок, для грубої стрижки та тонкої обробки дають можливість надати огорожі бажану форму

zhiv_ogorozha002

Після прийняття рішення про облаштування живої огорожі настає час фантазії та старанності. Не треба шкодувати часу на догляд за живою огорожею, та вона ще не раз може потішити вас своєю довершеністю.

Схожі записи