Як правильно підібрати кімнатні квіти під інтер’єр

Вибір кімнатної рослини для інтер’єру – це не тільки питання естетики, але і практичності. Рослина повинна відповідати декільком критеріям, щоб вона добре росла і не вимагала надто багато догляду.

В інтер’єрі помешкання важливу роль відіграє навіть найменша деталь. Килимок, картина на стіні, а також кімнатні рослини. Так-так, навіть таким елементам потрібно приділяти увагу, якщо ви хочете створити квартиру мрії. Існує декілька умовних правил, які допоможуть вам додати затишку в помешкання і зробити з нього справжню цукерочку.

Що важливо враховувати при виборі кімнатних квітів?

  1. Стиль інтер’єру. В цілому, це зрозуміло, оскільки стиль — є ключовим аспектом при виборі рослинки. У вас квартира в класичному стилі? Краще зверніть увагу на орхідеї, гербери, гладіолуси, антуріуми, гібіскуси, фікуси, пальми, цитрусові. Для квартири в модерному стилі підійдуть кактуси, сукуленти, фікуси, монстери, драцени, плющі, папороті.
  2. В якій кімнаті стоятимуть квіти. Розміщення квітів відіграє не останню роль при виборі. Наприклад, кухня — це кімната, з доволі нестабільною температурою, через роботу плити, духовки та холодильника. Тож для цього приміщення варто віддавати перевагу квітам, які переносять перепади температур і підвищену вологість, такі як хлорофітум, герань, пеларгонія, алое.
  3. Якщо ж ви хочете прикрасити ванну кімнату, то обирайте рослини, які люблять вологу, такі як папороті, плющі, сенполія. Для дитячої кімнати ідеально підійдуть фіалки, бегонії, алое, сансевієрія. Втім, будьте обережними при виборі, адже деякі з них можуть становити потенційну небезпеку для дітей.
  4. Догляд. Перед покупкою рослини обов’язково дізнайтеся про їхні вимоги щодо догляду, включаючи полив, освітлення, температуру та вологість. Вибирайте квіти, які відповідають вашій готовності надавати їм відповідний догляд.
  5. Освітлення. Освітлення надзвичайно важливе для росту квітів. Для добре освітлених кімнат підходять рослини, які потребують багато сонячного світла, такі як фіалки, бегонії та гербери. У тих приміщеннях, де є менше природного світла, краще обирати рослини, які можуть рости в умовах тіні, такі як папороті, сансевієрія або плющ.
  6. Розмір і форма рослин. Враховуйте розмір і форму кімнати. Великі простори можуть бути декоровані великими рослинами або великими горщиками, тоді як невеликі кімнати виглядатимуть більш гармонійно з меншими рослинами. Власне, у цьому випадку мова йде не лише про красу, але й про здоров’я рослин. Деяким видам необхідно мати простір для нормального росту та розвитку.

Схожі записи