лунарія

Лунарія – догляд

Лунарія, також відома як монета папи, рослина грошей, місячник, є декоративною рослиною, яка є членом сімейства капустяних. Вона має красиві білі або фіолетові квіти, які цвітуть з весни до літа. Після того, як квіти відцвітають, утворюються оригінальні круглі плоди, які мають сріблястий колір і часто використовуються в сухих квіткових композиціях.

Лунарія – це прекрасна рослина для будь-якого саду. Вона добре виглядає як в одиночних посадках, так і в групових. Лунарія може бути використана для створення різних квіткових композицій. Також лунарія гарно виглядає як сухоцвіт.

Види Lunaria

Існує два основних види лунарії:

  • Лунарія однорічна (Lunaria annua) – це дворічна рослина, яка цвіте з червня по вересень.
  • Лунарія багаторічна (Lunaria rediviva) – це багаторічна рослина, яка цвіте з травня по липень.)

Як садити лунарію

Лунарія може бути висаджена насінням або розсадою. Насіння лунарії висівають у відкритий ґрунт навесні, коли мине загроза заморозків. Розсаду лунарії можна висадити у відкритий ґрунт у травні.

Де садити лунарію

Лунарія любить сонячні місця, але може рости і в півтіні. Грунт для лунарії повинен бути добре дренованим і поживним.

Як садити лунарію

При посадці лунарії насінням слід дотримуватися наступних рекомендацій:

  • Насіння лунарії висівають у відкритий ґрунт на глибину 1-2 см.
  • Відстань між рослинами повинна становити 20-30 см.

При посадці лунарії розсадою слід дотримуватися наступних рекомендацій:

  • Розсаду лунарії висаджують у відкритий ґрунт на глибину 10-15 см.
  • Відстань між рослинами повинна становити 20-30 см.

Як доглядати за лунарією

Лунарія – це невибаглива рослина, яка не потребує особливого догляду. Однак, щоб лунарія цвіла рясно і тривало, слід дотримуватися наступних рекомендацій:

  • Поливати лунарію слід регулярно, але помірно. Не допускайте застою води.
  • Підживлювати лунарію слід 2-3 рази за сезон. Для підживлення використовують органічні або мінеральні добрива.
  • Для видалення бур’янів і розпушування ґрунту навколо рослин слід проводити неглибоку прополку та розпушування.

Розмноження лунарії

Лунарія розмножується насінням, поділом куща та живцями.

Розмноження насінням – це найбільш поширений спосіб розмноження лунарії. Насіння лунарії висівають у відкритий ґрунт навесні, коли мине загроза заморозків. Для цього слід підготувати грядку, добре її розпушивши та видаливши бур’яни. Насіння висівають на глибину 1-2 см, дотримуючись відстані між рослинами 20-30 см. Сходи лунарії з’являються через 10-14 днів.

Розмноження поділом куща – це вегетативний спосіб розмноження лунарії. Кущі лунарії ділять навесні або восени. Для цього слід викопати кущ і акуратно розділити його на кілька частин, кожна з яких повинна мати кілька коренів і пагонів. Ділені рослини висаджують у підготовлені лунки, дотримуючись відстані між рослинами 20-30 см.

Розмноження живцями – це вегетативний спосіб розмноження лунарії. Живці лунарії нарізають навесні або влітку. Для цього слід вибрати здорові пагони довжиною 10-15 см. Нижні листя з живців видаляють, а верхні листя обрізають наполовину. Живці висаджують у підготовлені лунки, дотримуючись відстані між рослинами 10-15 см. Живці слід регулярно поливати і захищати від сонця.

Найбільш простим і надійним способом розмноження лунарії є розмноження насінням. Однак, якщо ви хочете отримати рослини, які будуть цвісти в поточному році, то можна використовувати розмноження поділом куща або живцями.

Хвороби та шкідники лунарії

Лунарія досить стійка до хвороб і шкідників. Однак, іноді лунарію можуть вражати такі хвороби, як: борошниста роса, іржа, чорна ніжка. Шкідниками лунарії можуть бути: попелиця, тля, гусениці. Для захисту лунарії від хвороб і шкідників використовують відповідні препарати.

Схожі записи