Чим небезпечне раннє укриття рослин на зиму
Готуючи рослини до зими, потрібно пам’ятати, що вони дуже часто страждають не стільки від морозів, скільки від занадто раннього укриття. У цій статті ви дізнаєтеся найчастіші проблеми, до яких може привести передчасна підготовка рослин до зими.
Процес підготовки рослин до зими, насправді , досить тривалий. При підготовці росдин до зими потрібно врахувати декілька нюансів: своєчасно скоротити полив, припинити підживлення, провести обрізку, вибрати матеріал для укриття.
Що ж може статися з вашими рослинами, якщо ви вкриє їх занадто рано?
При підготовці рослин до зими важливо правильно вибрати час для укриття рослин.
Вимерзання бруньок
Занадто раннє укриття (сьогодні холодно, завтра вийшло сонце і стало значно тепліше) кущів може призвести до росту бруньок, але рано чи пізно, все-таки, зима вступить у свої права і ці бруньки вимерзнуть. Тому багаторічні чагарники потрібно вкривати тільки після того, як на вулиці будуть стабільно мінусові температури. Невеликі заморозки лише загартують рослини, а заодно прискорять процес входження в “зимову сплячку”. Тут потрібно орієнтуйтуватися на нічні температури. Якщо прогноз погоди не обіцяє різких потеплінь протягом найближчого місяця, а вночі стовпчик термометра не піднімається вище -5 ° С, можете сміливо приступати до процедури укриття.
Випрівання рослин під уриттям
Брак світла, висока вологість повітря і неможливість отримувати воду прямо з грунту призводять до того, що рослина починає відчувати дефіцит кисню. Нові поживні речовини кущ отримати не може, а ті, що він встиг накопичити за весняно-літній період, йдуть на підтримку дихання.
На перших етапах цього стану рослина починає страждати від вуглеводного виснаження, потім в їїтканинах запускається процес розпаду білків – тканини починають руйнуватися, стаючи, таким чином ідеальним середовищем для різних інфекцій. Найчастіше таке трапляється з рослинами не правильно накритими циратою.
Кращим матеріалом для захисту рослин від морозів вважається сухе листя із здорових дерев, оскільки вони, з одного боку, затримують сніг, а з іншого, захищають грунт. Такі матеріали, як цирата або спанбонд, добре захищають від мокрого снігу, але не рятують від морозів і при цьому погано вентилюються, тому, перш ніж вкрити ними свої рослинки, замульчуйте їх листям, а зверху встановіть каркас, а ж тоді накрийте циратою так, щоб вона не торкалася гілок, і при цьому між ним і грунтом залишалася повітряний прошарок.
Грибкові захворювання
Тепле і вологе середовище – найкраще для поширення грибкових захворювань. Поспішивши з укриттям рослин на зиму, ви лише створите ідеальні умови для грибків. Різкі перепади температури для України не рідкість, і тому іноді виникає необхідність захистити рослину від холодів всього на кілька днів. Щоб не піддавати свій квітник ризику зараження грибками, ви можете спорудити тимчасове укриття, наприклад, встановивши дуги і обернувши їх декількома шарами агро-тканиною.
Шкідники під укриттям
Накривши свої багаторічники занадто рано, ви ризикуєте прихистити на свою ділянку непроханих гостей – шкідників (мишей, слимаків…), постарайтеся відкласти момент укриття рослин настільки, наскільки це можливо. Під раннім накриттям слимаки відкладають свої яйця. Саме восени, в період з жовтня і до перших серйозних заморозків, у слимаків починається період розмноження. У пошуках надійного укриття для своїх кладок слимаки часто заповзають в компост, листя, замульчовані пристовбурні кола дерев і чагарників, а також полюбляють відкладати яйця у накривних конструкціях.
Читайте також:
Як накривати троянди на зиму. Покрокова інструкція