Ознаки дефіциту поживних речовин у рослини

Сонце дає рослинам необхідну енергію, а добрива забезпечують поживними речовини, рослини повинні рости здоровими і сильними. Кожна рослина здатна підсказати своєму власнику чого їй бракує за допомогою листя.

Отже, якщо ви помітили, що листя змінило колір, почало вянути, опадати чи ставати мозаїчним вам потрібно зрозуміти яких поживних речовин бракує рослині і підживити відповідним елементом.

У цій статті ви знайдете підказки, як виявити дефіцит поживних речовин у рослини за зовнішнім виглядом.

Азот – ознаки дефіциту поживних речовин у рослини

Нижнє листя рослини набуває блідо-зеленого забарвлення, пізніше жовтіє починаючи з верхівки, потім буріє і відмирає. Відбувається затримка росту стебел і бічних пагонів. Нове листя у рослини дрібнішає, стебло тоншає, робиться більш крихким.

Бор – ознаки дефіциту поживних речовин у рослини

Спостерігається відмирання верхівкових бруньок, корінців і листя рослини. Цвітіння відсутнє зовсім або відбувається рідко і опадає зав’язь.

Залізо – ознаки дефіциту поживних речовин у рослини

Уражається лист, проявом його є жовтизна між жилками листа. Листкова плпстина за забарвленням стає блідо-зеленою, а потім жовтою і сухою.

Кальцій – ознаки дефіциту поживних речовин у рослини

Найбільш помітна ознака дефіциту кальцію – верхівкові паростки і кінчики молодого листя згортаються, стискаються, кінчик загинається у вигляді гачка. Руйнується також коріння і згодом відмирає. Все це ознаки – некрозу.

Калій – ознаки дефіциту поживних речовин у рослини

Візуально бачимо пожовтіння або побуріння, згодом відмирання тканини лиска. Краї листя в’януть і закручуються донизу, сама поверхня листка робиться зморшкуватою, м’ятою, сповільнюється, а потім і припиняється повністю ріст міжвузля.

oznaki_defishitu_pozhivnih_rkchovin1

. . . . . .

Мідь – ознаки дефіциту поживних речовин у рослини

У деяких рослин відбувається відразу в’янення, затримка росту стебла, слабке цвітіння і утворення насіння. У інших першими ознаками буде спостерігатися хлороз і побіління кінчиків листя. Потім листки стають мляві.

Магній – ознаки дефіциту поживних речовин у рослини

Недолік хлорофілу веде до того, що листя у рослини блідне, і замість зеленого набуває жовтого забарвлення, червоного, фіолетового. Жилки мають зелене забарвлення, а між жилками хлороз. Іноді між зеленими жилками з’являються коричневі плями.

Сірка- ознаки дефіциту поживних речовин у рослини

Визначити брак цієї речовини більш складно, бо характерні показники відсутні. Просто лист у рослини має блідо-зелене забарвлення, без відмирання тканин, опадання.

Молібден- ознаки дефіциту поживних речовин у рослини

Аналогічно як і у випадку з сіркою, визначити складно. Немає особливо виражених факторів. Слабшає зелене забарвлення листя через порушення азотного обміну.

Фосфор- ознаки дефіциту поживних речовин у рослини

Рослина сповільнює ріст. Листя спочатку набуває темно-зеленого забарвлення, потім можуть з’явиться червоні або пурпурні відтінки. Деякі рослини починають скидати листя і засихають. Листя має майже чорне за кольором забарвлення. Квітування і дозрівання плодів затримується.

oznaki_defishitu_pozhivnih_rkchovin2

Цинк- ознаки дефіциту поживних речовин у рослини

Найчастіше лист приймає форму розетки, стає асиметричним. Пожовтіння на листках і плямистість, іноді переходить на жилки. У разі, коли грунти багаті вапном, і при внесенні фосфорних добрив в надлишку – забарвлення листя набуває бронзовий відтінок.

Схожі записи