Діхондра. Вирощування, догляд
Діхондра приваблює своєю декоративністю, а саме листям, яке звисає на тоненьких стеблах та ефектно виглядає в підвісних кашпо чи в балконних ящиках. За допомогою діхондри можна створити ефект водоспаду. До речі, цю рослину було визнано однією з кращих декоративно-листяних рослин, яка може прикрасити підвісні корзини або кашпо.
Діхондра – ампельна рослина, з тоненькими стеблами, на яких ростуть сріблясті або зелені листочки. Стебла діхондри можуть вирости до 2 метрів, а в країнах з м’яким кліматом річний приріст стебел може досягти до 6 метрів. В природному сереловищі її можна зустріти в субтропічних і тропічних вологих лісах, а також болотах Австралії, Східній Азії і Америки.
Діхондра може рости в саду, в тіні дерев та в інших затінених місцях, в яких прості газонні трави не ростуть. Також діхондру часто висаджують у внутрішньому дворику, де вона росте між плитами пішохідних доріжок.
Найчастіше в домашніх умовах вирощують 2 види цієї рослини, а саме:«Срібний водоспад» (Silver Falls), листочки мають у сріблястий колір, а пагони дуже довгі. «Смарагдовий водоспад» (Emerald Falls), зелені листочки мають округлу форму, і розгалужене стебло.
Догляд за діхондрою
Діхондра зовсім невибаглива рослина і доглядати за нею дуже легко.
Яскравість світла для діхондри
Яскравість світла для діхондри визначається кольором листя: для рослин із зеленою листковою пластиною підходять як яскраво освітлені місця, так і затінок, в тінистих місцях листочки виростають більшого розміру; а з сріблястою листковою пластиною більш світлолюбні, і в постійному затінку рости не будуть.
Температура повітря для діхондри
Для активного розвитку рослині комфортною буде температура від 18 до 25 градусів цельсія. А взимку вона не повинна бути нижчою 10 градусів цельсія. Якщо ви висаджуєте діхондру у відкритий грунт на літо, то для збереження рослини до наступного року, її потрібно пересадити у горщик, і забрати в приміщення, або ж вирощувати як однорічну. Також діхондра погано росте в умовах постійно високої температури.
Грунт для діхондри
Особливих вимог до грунту немає. Єдине, кислотність повинна бути pH 6.6-8.
Вологість повітря полив діхондри
Діхондра досить вологолюбна рослина, від вологості залежить утворення листяної маси у рослини, але може рости й при зниженій вологості повітря, проте щоденні обприскування вітаються. При обприскувані діхондри двічі на день (уранці й увечері) процес утворення листяної маси прискориться вдвічі. Особливо потребує діхондра обприскування в зимові місяці, якщо її зимівля проходить при температурі вище 18градусів C.
Поливати діхондру потрібно рясно, проте застій вологи в корінні рослина переносить погано, тому в горщику має бути товстий шар дренажного матеріалу.
Діхондра і посухостійка рослина, якщо субстрат у горщику з рослиною повністю висохне, то діхондра деякий час може жити і без води, а після поливання швидко відновиться.
Добриво для діхондри
Підживляти діхондру потрібно 1 раз на 2 тижні добривом для декоративних листяних рослин. У зимовий період (температура повітря = 10 градусів цельсія) діхондру підживляти не потрібно.
Прищипування та обрізування діхондри
Для досягнення максимальної гілястості діхондру потрібно прищипувати та підрізати. Прищипують кінці пагонів, а коли вони стають занадто довгими, їх обрізають до потрібного рівня. Токож обрізка рослині необхідня перед підготовкою до зими.
Розмноження діхондри
Діхондра розмножується насінням і стеблом дуже легко. При розмноження насінням ніяких особливостей не має. Детальніше тут.
Розмножувати діхондру стебловими живцями також легко, тому, що в пазухах лися є корінець, і чи він засохне чи вкорінеться залежить від вас. Для цього потрібно розстелити гілочку по поверхні зволоженого субстрату і придавити її в декількох місцях. Після того як утвориться коріння (до 20 днів) рослину можна відділяти від материнської . Обрізані живці легко вкорінюються в теплиці
Шкідники та хвороби діхондри
До будь-яких захворювань і шкідливих комах діхондра досить стійка, оскільки по своїй суті бур’яном. Єдиною небезпекою для діхондри є нематоди, які розвиваються у вологому середовищі, що призводять до загибелі рослини. Причому вражають нематоди як садові, так і кімнатні рослини. Боротися з ними марно, тому краще відразу викиньте рослину і грунт у якому вони росли.
Також діхондрі можуть загрожувати білокрилки, попелиці та блішки.