Актинідія – висаджування

Актинідія близький «родич» ківі. Завдяки багаторічній роботі селекціонерів ( винайшли зимостійкі сорти) такий екзотичний фрукт, як актинідія можна вирощувати в наших садах.

Актинідія – дуже цікава кущова ліана з рясним щорічним плодоношенням. Це лікарська, декоративна і плодова рослина. Батьківщиною актинідії є Китай.

aktinidiya_yak_ozelenennya

Цвіте актинидия на початку червня. Ягоди у неї великі, поодинокі, середньою масою 13-18 г. Плоди дозрівають поступово, серпень – вересень, в залежності від сорту. Листя опадає протягом вересня-жовтня.

Як доглядати, та як обрізувати актинідію?

Актинідія в середньому дає 20 кг смачних ягід з куща. Сорти актинідії починають плодоносити на 3-4-й рік після висаджування, продуктивний період триває 20 років і більше. Ліани актинідії красиві в будь-який час року. Актинідії мають смачні, соковиті, кисло-солодкі плоди, з тонким ароматом ананаса, багаті на вітаміни і мінерали. За вмістом вітаміну С актинидия перевершує чорну смородину і цитрусові.

Актинідія це ліана, тому, вона чудово підходять для вертикального озеленення. Вона послужать прикрасою для огорожі, альтанки, напівсонячних стін будинку.

Важливо! Щоб отримати врожай актинідії потрібно висаджувати мінімум дві рослини, жіночу і чоловічу, а краще декілька жіночих і одну чоловічу. При цьому треба мати на увазі, що запилення актинідій коломикта, аргута і полігамія відбувається тільки рослинами свого виду. Взаємне перезапилення можливо тільки між чоловічими і жіночими рослинами актинідій аргута, джиральді і пурпурової.

aktinidiya_v_gorsziku

Як вибирати саджанці актинідії

Купувати саджанці актинідії бажано тільки з закритою кореневою системою, тому, що коріння дуже чутливе. Не варто залишати рослину з оголеними коренями на вітрі або сонці. Також саджанці повинні бути не старші трьох років.

Де садити актинідію

Актинідія – в’юнка рослина, тому, перед купівлею потрібно визначитися з місцем в саду та встановити опори. Її можна розмістити на шпалерах по периметру саду і вздовж стін будинку або інших господарських будівель, наприклад, альтанок і огорож. Поруч зі стіною житлового будинку актинідія краще переносить суворі зими і рідко підмерзає при заморозках пізньою весною. Але висаджувати рослини під водостоком не бажано ( щоб не пошкодити молоді рослини). Крім того, актинідія не любить застою води.

Актинідії можуть добре рости і плодоносити в умовах півтіні. При виборі місця також слід врахувати, що в природних умовах актинідії ростуть в півтіні лісів, тому бажано підібрати місце зі схожими умовами, тобто, варто уникати відкритих сонячних місць, де сонце світить протягом цілого дня.

На яких грунтах росте актинідія

До родючості грунту актинідія невибаглива. У природному середовищі росте на землях з невисоким вмістом азоту і фосфору. Однак лужні грунту для неї не підходять. Найбільш оптимальними будуть слабокислі і кислі, хоча допустимі і нейтральні. Посадивши актинідію у неправильний грунт ліани будуть гірше розвиватися і можуть навіть загинути. Небажані також важкі, глинисті грунти з близьким до поверхні грунтовими водами.

Коли садити актинідію

Найкращим часом для висаджування актинідіє є весна. Але можна посадити і восени, за 2-3 тижні до настання перших заморозків.

aktinidiya_visadzhuvannya

Як садити актинідію

Щоб посадити актинідію потрібно викопати ямки розміром 60х60 см.

Далі, викладаємо шарами: На дно потрібно покласти дренаж ( шар (10-15см) битої червоної цегли, керамзиту або щебеню, гальки) – перший шар.

У кожну яму потрібно додати добрива ((шар 10-15 см) грунт перемішати з 5 кг перегною і 150 г суперфосфату, 2 – 3 склянки деревного попелу) добре утрамбувати– другий шар. У посадкову яму не можна давати свіжий гній і вапно.

Третій шар – щоб уникнути опіку ніжного молодого коріння, насипають шар землі без добрив, роблять горбок і на нього викладають саджанець, не руйнуючи земляної грудки навколо кореневої системи. Засипаємо до верху ями грунтом

Відстань між рослинами в ряду – 1,5 – 2,5 м.

polivannya_aktinidiya

Після висаджування актинідію потрібно рясно полити (2 – 3 відра на рослину).Далі, акуратно утрамбувати грунт так, щоб коренева шийка не опинилася заглибленою, а була на рівні землі. Лунку навколо не потрібно робити, щоб там не накопичувалася дощова вода. Далі, потрібно замульчувати компостом, торфом або тирсою. Хороший результат дає мульчування великою сосновою корою, яку насипають шаром 5-7 см. На час, поки рослини приживуться (30 днів), їх потрібно захистити від прямих сонячних променів, легкою тканиною або папером.

Схожі записи