Як та чим підживляти сад восени

Під час активного росту весною та рясного плодоношення дерева та кущі втрачають багато сили, тому підживлення їм необхідне.

Вчасне підживлення саду восени підвищує його імунітет, а також гарантує успішну зимівлю та сприяє активному росту рослин весною.

Коли підживляти кущі восени

Восени рослинам теж необхідні поживні речовини. Підживлення плодових дерев та кущів проводять після плодоношення і під час перекопування землі в пристовбурових колах. Це дозволяє підвищити родючість грунту навколо рослини і збагатити їх поживними речовинами.

Кущі, які давали врожай до серпня, підживляють у жовтні (агрус, смородина, малина, вишня, а також ранні сорти яблук, груш, слив, інших плодових), інші у листопаді .

Чим підживляти кущі восени

Видаливши зіпсовані плоди на кущах та деревах, пошкоджені гілки, можна починати підживляти кущі та дерева восени.

Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

Садові рослини насамперед потребують таких мікроелементів – калію, фосфору, кальцію, магнію…. У значно меншій кількості необхідно вносити восени мікроелементи: марганець, бор, мідь, кобальт, молібден.

pidzhivlennya_kusziv_voseni

Кількість добрив, які потрібно кущам восени

Саме від складу грунту залежить якими добривами підживляти і в якій кількості. Але найчастіше восени рослинам не вистачає фосфору і калію.

Якщо у вашому саду супіщаний або піщаний грунт то добрив потрібно більше ніж на глинистих грунтах. Справа в тому, що добрива на глинистих грунтах вимиваються довше ніж на піщаних.

Під кожен дорослий кущ агрусу слід вносити від до 10 кг перегною і 40 г сульфату калію, а через рік ще й по 160 г суперфосфату. Особливо ефективне внесення мікроелементів разом з органічними добривами, коли частина органіки перекопується з грунтом, а частина – використовується для мульчування пристовбурового кола.

Малину, смородину… підживляють перегноєм ( дорослі кущі – 10кг на 1 м2), а також вносять 60 г суперфосфату і 40 г калійної солі під кожен кущ. Добрива краще вносити в рівчаки глибиною 20 см, викопані на відстані 20 – 30 см від куща.

Чим підживляти плодові дерева восени

Під молоді дерева (до 8 років) вносять 30 кг перегною, а під дорослі дерева (більше 9 років) – 50 кг. Добриво необхідно вкопувати в грунт на глибину 12-15 см (вишня і слива) або 15-20 см (яблуня і груша).

Під яблуні і груші крім органіки можна додати 300 г суперфосфату і 200 г сульфату калію. Їх вкопують разом з перегноєм або розсипають навколо дерева(по діаметру крони), присипають грунтом і поливають.

Для вишні і сливи необхідно розвести 3 ст.л. суперфосфату і 2 ст.л. сульфату калію в 10 л води і добре полити дерева. На кожне доросле дерево потрібно 4 відра такого добрива.

Також читайте:

Як підготувати дерева до зими.

Догляд за садом восени.

Підготовка грунту до зими.

Підготовка рослин до зими.

Схожі записи