Ягоди годжі (Дереза) – вирощування

Зовсім недавно набули популярності нові ягоди – ягоди годжі. Ягоди годжі це джерело корисних і життєво важливих мікроелементів.

У цій статті ми дізнаємося як виростити ягоди годжі на своїй ділянці.

Ягоди годжі або як ще їх називають вовчі ягоди, дереза це невибаглива рослина, яка успішно росте в Україні. Існує близько 90 видів цієї рослини. У китайській медицині здавна використовуються цілющі властивості ягід годжі(дереза). В медицині знайшли своє застосування плоди, кора і листя цієї рослини.

Дереза (ягоди годжі) відноситься до сімейства пасльонові, це листопадний кущ, що досягає 3-метрової висоти, з колючими гілками і дрібними листочками. Крона куща дерези (ягід годжі) може досягати до 6 м в діаметрі. Коренева система рослини досить сильна, коріння утворюють безліч кореневих нащадків.

Кущ годжі (дерези) виглядає досить декоративно: гілки світло-жовтого кольору, листя світло-зелене зверху, знизу – сивувате. Рослина цвіте. Початок цвітіння припадає на червень і триває до жовтня. Квіти годжі (дерези) – рожеві, фіолетові з м’яким приємним запахом. Ягоди годжі (дерези) подовгастої форми, оранжевого, багряно-червоного кольору до 2 см довжини. Давати плоди рослина почне з після 3 років з дня висаджування, іноді раніше.

kvyti_godzhy

Види дерези (ягід годжі)

  • Дереза (ягоди годжі) кавказька – це невисокий колючий гіллястий кущ з вузьким листям циліндричної форми. Рослина цвіте з квітня по липень. Яскраві ягоди з’являються ближче до осені.
  • Дереза (ягоди годжі) китайська – це ґрунтопокривний кущ з гнучкими стеблами, на стеблах є маленькі колючки. Листя мають еліптичну форму. Цвіте у вересні, а в листопаді достигають червоні соковиті ягоди.
  • Дереза (ягоди годжі) звичайна – це невисокий колючий кущ з гілками, що опускаються вниз і довгуватими листочками. Цвіте – всередині літа, а восени дає плоди червоного або оранжевого кольору. Цей вид найпоширеніший на території України.
  • Також існують види дерези (ягід годжі), які можна вирощувати в кліматичних умовах України (дереза туркменська, дереза вигнута, дереза європейська).

Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ

Де садити ягоди годжі (дерезу)

Місце для висаджування ягід годжі вибирайте сонячне, щоб вода в різні пори року на цьому місці не застоювалася. Ягоди годжі невибаглива рослина до складу грунту і рости може на будь-яких грунтах.

kusz_godzhi

Коли садити ягоди годжі (дерезу)

Найкращий час для висаджування – весна. Восени годжі садять рідко, тому що кущ може промерзати взимку. Якщо у вашому регіоні зима не дуже холодна до -15 градусів, то висаджуйте ягоди годжі і восени з обов’язковим укриттям на зиму.

Як садити ягоди годжі (дерезу)

Під саджанці годжі викопуємо яму шириною 50-60 см і глибиною близько 40 см. Якщо садите декілька рослин дотримуйтесь відстані між рослинами, вона повинна бути не менше 2 метрів. Ягоди годжі потрібно засипати поживним грунтом який готуємо заздалегідь: до грунту додаємо 150-200 г суперфосфату, 8-10 кг компосту (перегній, торф), 30-40 г калію сірчанокислого або деревного попелу і ретельно перемішуємо. Саджанці потрібно трохи заглибити. Після висаджування гарненько їх полити і замульчувати.

kushi_godzhi1

Догляд за рослиною годжі (дерезу)

Ягоди годжі невибаглива рослина, за нею легко доглядати.

Полив: Поливати годжі потрібно не частіше 2 разів на тиждень, залежно від посушливості літа.

Підживлення: Підживляти потрібно молоді рослини в період вегетації (весною), далі підгодівлі не потребує.

Обрізка: Кущі годжі добре переносять обрізку. Нові пагони відростуть від старої деревини. У декоративному садівництві добре переносить обрізку навіть спеціальними механічними пристроями.

Укриття на зиму: Взимі годжі може промерзати, багато садівників висаджують рослину в глибокі контейнери і зберігають у холодних підвалах до весни. Але зустрічаються й такі садівники, у яких дереза не вимерзає і, укрита тільки ялиновим гіллям і снігом, зимує до весни.

Схожі записи