Кампанула – дзвіночки: догляд, види, розмноження

Дзвіночки – це популярні декоративні рослини, які використовуються для озеленення садів, парків, скверів. Їх можна висаджувати як поодиноко, а також у групових посадках.

Дзвіночок (лат. Campanula) – це рід квіткових рослин, що належить до родини Campanulaceae. Рід включає в себе близько 300 видів, які поширені по всьому світу. В Україні росте близько 40 видів дзвіночків.

kampanula_dzvoniki_7

Дзвіночки – це трав’янисті рослини, багаторічні або однорічні, які досягають висоти від 10 до 100 см. Листя дзвіночків прості, ланцетні або яйцеподібні. Квітки дзвіночків зібрані в кисті, волоті або щитки. Квітки мають чашоподібну або дзвінчасту форму. Забарвлення квіток може бути білим, синім, блакитним, фіолетовим, рожевим або жовтим.

kampanula_dzvoniki8

Види дзвоників

  • В Україні росте близько 40 видів дзвіночків. У культурі поширені такі види дзвіночків:
  • Дзвіночок синій (C. perennis) – багаторічна трав’яниста рослина заввишки до 50 см. Листя ланцетні, довжиною до 10 см. Квітки сині, зібрані в кисті. Цвіте в липні-серпні.
  • Дзвіночок персиколистий (C. persicifolia) – багаторічна трав’яниста рослина заввишки до 100 см. Листя серцеподібне, довжиною до 15 см. Квітки сині, зібрані в кисті. Цвіте в липні-серпні.
  • Дзвіночок карпатський (C. carpatica) – багаторічна трав’яниста рослина заввишки до 30 см. Листя ланцетні, довжиною до 5 см. Квітки сині, зібрані в кисті. Цвіте в червні-липні.
  • Дзвіночок круглолистий (C. rotundifolia)– багаторічна трав’яниста рослина заввишки до 20 см. Листя округле, довжиною до 5 см. Квітки сині, зібрані в кисті. Цвіте в червні-липні.
  • Дзвіночок садовий (C. hortensis) – однорічна трав’яниста рослина заввишки до 50 см. Листя ланцетні, довжиною до 10 см. Квітки різнокольорові, зібрані в кисті. Цвіте з червня по вересень.
kampanula_dzvoniki_1

Як доглядати за дзвіночками

Дзвіночки – невибагливі рослини. Вони добре ростуть на сонячних або злегка затінених ділянках з поживним, дренованим грунтом.

Полив дзвіночків проводять регулярно, особливо в період цвітіння. При посушливій погоді полив збільшують.

Дзвіночки підживлюють двічі на рік: навесні – азотними добривами, восени – фосфорно-калійними.

Обрізку дзвіночків проводять восени. Вкорочують старі пагони.

kampanula_dzvoniki_3

Розмноження кампанули

  • Дзвіночки можна розмножувати насінням, живцями та поділом куща.
  • Насіння, дуже дрібне, дзвіночків висівають навесні в ящики або теплицю. Сходи з’являються через 2-3 тижні. Молоді рослини пікірують у фазі 2-3 листків. У травні – червні висаджують на постійне місце.
  • Живці дзвіночків заготовляють влітку. Живці довжиною 10-15 см зрізують з нижньої частини пагонів. Нижні листки видаляють, а верхні обрізають наполовину. Живці висаджують у парник або під укриття. Коріння з’являються через 2-3 тижні.
  • Дзвіночки можна розмножувати також поділом куща. Кущ викопують, ділять на кілька частин і висаджують на постійне місце.

Схожі записи