Гаультерія: опис, догляд, розмноження, види

Гаультерія – це декоративна рослина, що може використовуватися в ландшафтному дизайні для створення квітників, бордюрів, рокаріїв. Гаультерія добре поєднується з іншими вічнозеленими чагарниками, такими як хвойні, рододендрон, азалії.

Гаультерія (лат. Gaultheria) – це рід вічнозелених чагарників, що належать до родини Вересові. У природі гаультерія поширена в Північній Америці, Азії та Європі.

Гаультерія – це невисокий чагарник, що досягає у висоту 30-50 см. Листя гаультерії чергове, просте, еліптичне або яйцеподібне, з зубчастим краєм. Квітки гаультерії дрібні, зібрані в щиткоподібні суцвіття. Плід гаультерії – ягода.

gaulteriya1

Види гаультерії

  • У культурі найчастіше вирощують такі види гаультерії:
  • Гаультерія лежача (Gaultheria procumbens) – низькорослий чагарник, що досягає у висоту 10-15 см. Листя гаультерії лежачої овальне, темно-зелене, з яскраво-червоним осіннім забарвленням. Квітки гаультерії лежачої дрібні, білі або рожеві. Ягоди гаультерії лежачої червоні, злегка терпкі.
  • Гаультерія плющовидна (Gaultheria hispidula)– чагарник, що досягає у висоту 30-50 см. Листя гаультерії плющовидної овальне, темно-зелене, з зубчастим краєм. Квітки гаультерії плющовидної дрібні, білі або рожеві. Ягоди гаультерії плющовидної червоні, солодкі.
  • Гаультерія жасминовидна (Gaultheria fragrantissima) – чагарник, що досягає у висоту 50-70 см. Листя гаультерії жасминовидної овальне, темно-зелене, з зубчастим краєм. Квітки гаультерії жасминовидної дрібні, білі, з приємним ароматом. Ягоди гаультерії жасминовидної червоні, солодкі.

Як доглядати за гаультерією

Гаультерія – це невибаглива рослина, що не вимагає особливого догляду.

Для посадки гаультерії підійде пухкий, добре дренований ґрунт з кислою реакцією (pH 5,0-6,0). Гаультерія віддає перевагу яскравому розсіяному світлу, але може витримувати і невелике затінення.

Полив гаультерії повинен бути регулярним, але не надмірним. У посушливу погоду рослину поливають щотижня. Підживлення гаультерії проводять навесні і восени комплексними мінеральними добривами.

Зимує гаультерія без укриття. Молоді кущі в перший рік після посадки можна вкрити шаром торфу або листя.

gaultheria

Розмноження гаультерії

  • Гаультерію можна розмножувати насінням, живцями і діленням куща.
  • Розмноження насінням – це найтриваліший спосіб. Насіння гаультерії висівають у відкритий ґрунт навесні. Сходи з’являються через 2-3 тижні.
  • Розмноження живцями – це найпростіший і найефективніший спосіб. Живці гаультерії нарізають з молодих пагонів навесні або восени. Живці укорінюють у вологому піску або торфі.
  • Розмноження діленням куща – це спосіб, який використовують для розмноження дорослих кущів. Кущі ділять навесні або восени.

Схожі записи