Гайлардія : догляд, висаджування, розмноження
Гайлардія – це красива і невибаглива квітка, яка може стати прикрасою будь-якого саду.
Гайлардія (Gaillardia) – це багаторічна рослина з сімейства айстрових. Вона походить з Північної Америки і має яскраві квіти різних кольорів і форм. Гайлардія є популярним декоративним рослиною, яке широко використовується в садівництві.
Гайлардія має прямостоячі стебла заввишки від 30 до 100 см. Листя рослини довгі, ланцетні, з зубчастими краями. Квіти гайлардії зібрані в суцвіття-кошики діаметром від 5 до 12 см. Квітки можуть бути жовтого, оранжевого, червоного, рожевого або білого кольору.
Види гайлардії
- Всього налічується близько 30 видів гайлардії. Найбільш популярними видами є:
- Гайлардія ялапінська (Gaillardia pulchella) – цей вид має яскраво-червоні квіти з жовтою серединкою.
- Гайлардія гібридна (Gaillardia x grandiflora) – цей вид має різнокольорові квіти.
- Гайлардія помаранчева (Gaillardia grandiflora ‘Orange’) – цей сорт має яскраво-помаранчеві квіти.
- Гайлардія жовта (Gaillardia grandiflora ‘Yellow’) – цей сорт має яскраво-жовті квіти.
Як та де садити гайлардію
Гайлардія потребує яскравого сонячного світла. Тому для посадки гайлардії виберіть ділянку, яка освітлюється сонцем протягом усього дня.
Ґрунт для гайлардії
Гайлардія добре росте на родючому, добре дренованим ґрунті. Якщо ваш ґрунт бідний, додайте в нього компост або перепрілий гній.
Висаджування гайлардії
Гайлардію можна садити навесні або восени. Для посадки гайлардії зробіть лунки глибиною 20-25 см. Відстань між лунками повинна бути 30-40 см. У лунку покладіть трохи компосту або перепрілого гною, перекопайте, а потім посадіть рослину. При посадці коріння рослини повинні бути добре присипані ґрунтом.
Полив та підживлення гайлардії після висаджування
Гайлардія потребує помірного поливу. Поливайте рослину, коли верхній шар ґрунту підсохне.
Після того як рослина прийметься, Гайлардію підживлюють один раз на місяць в період вегетації. Для підживлення використовують комплексні мінеральні добрива.
Обрізка гайлардії
Для того, щоб гайлардія цвіла рясно і тривало, її потрібно регулярно обрізати. Обрізають квітконоси після цвітіння.Розмноження гайлардії
Гайлардію можна розмножувати насінням, живцями або діленням куща.
Розмноження насінням. Насіння гайлардії висівають у відкритий ґрунт у квітні-травні. Сходи з’являються через 10-14 днів. після появи 4 справжніх листків рослини пересаджують весною на постійне місце.Захист від хвороб і шкідників
Гайлардія може пошкоджуватися такими шкідниками, як попелиця, тля і трипси. Для боротьби з шкідниками використовують інсектициди.
Гайлардія також може хворіти на такі хвороби, як борошниста роса, іржа і чорна плямистість. Для боротьби з хворобами використовують фунгіциди.