Вегетативне розмноження: розмноження повітряними відводками
Повітряні відводки – один із способів вегетативного розмноження. Був відомий у Китаї більше 4000 років тому, і досі використовується там, тому метод повітряних відводів називають китайським.
Розмноження повітряними відводками застосовують для розмноження великої кількості деревних культур із грубими стеблами, такі як дефінбахія, фікус, монстеру, троянду та інші, в яких опало нижнє листя. До 60 см від верхівки знімають кільце кори або роблять надріз, пошкоджену ділянку закривають від світла.
У цих умовах можливе формування коренів. Якщо його оточити теплою і вологою землею або сфагнумом (мохом), то коріння починають енергійно рости. Укорінений відводок відрізають від материнської рослини і висаджують.
Розмноження повітряними відводками, надзвичайно зручний спосіб, оскільки він не вимагає спеціальних умов, а материнська рослина мало пошкоджуються. Розмножують повітряним відведенням навесні рослини з пагонів попереднього року – в цьому випадку кільце кори зрізають недалеко від верхівки.
Як розмножувати повітряними відводками?
На ділянці 15-30 см від верхівки видаляють всі бічні гілки і листя.
Потім на стеблі роблять кільце, або надріз в результаті чого поживні речовини і фітогормони починають накопичуватися в тому місці, де необхідно викликати ріст коренів. Для посилення росту коріння, оголену частину стебла можна обробити порошком, що містить регулятори росту або укорінювачем.
Найкраще створює умови для росту коріння сфагновий мох: він чудово утримує вологу, з ним нескладно працювати. На ніч мох замочують у воді. Потім беруть дві великі жмені моху, злегка відтискають і роблять кулю так, щоб всі волокна сплуталися. Коли вийде грудка діаметром 6-7 см, його розривають пальцями навпіл і цими половинками щільно затискають підготовлену ділянку стебла. Потім мох огортають квадратним шматком чорної поліетиленової плівки, а обидва кінці примотують до стебла ізоляційною стрічкою.
Переконайтеся в тому, що волога не зможе проникнути всередину, інакше мох буде перезволожений. Чорний поліетилен забезпечує збереження вологи, підвищує температуру, виключає попадання світла.
Читайте також:ОРХІДЕЇ – ДОГЛЯД ЗА ОРХІДЕЯМИ
Для утворення коренів повітряним способом знадобиться 6 місяців. На час закінчення періоду спокою з відводка видаляють весь молодий приріст і секатором нижче плівки зрізають, знімають плівку і злегка розпушивши грудку моху і обплетене коріння всаджують у землю. Землю ущільнюють і підливають.