Помідор сорту «Волове серце»
Для споживання у свіжому вигляді, мабуть, найсмачніші помідори — „серцеподібні”. Чи не найвідоміший серед них сорт „Волове серце”.
Він призначений для вирощування у відкритому ґрунті або в теплицях. Розмножувати помідор найкраще розсадним способом. Для вирощування на грядці насіння „Волового серця” висівають у лотки чи в теплиці в лютому. Щоб проросло швидше, можна попередньо замочити його у ледь теплій воді на 12 годин. Насіння помідора сходить при температурі щонайменше 18–22 градуси. В перший тиждень до сходження в приміщенні підтримують температуру 20–25 градусів, потім знижують до 10–15 градусів. Після появи двох листочків на стеблі помідори пікірують.
Після настання стійкого тепла розсаду можна пересаджувати у відкриту землю. Але перед тим обов’язково загартувати її: щодня виносити надвір на кілька годин і поступово зменшувати полив. Загартоване стебло міцне, має темно-зелений колір. Якщо рослині бракує світла, місця (загусто посіяно), забагато вологості чи тепла, стебло витягується, стає блідо-зеленим.
Стебло „Волового серця” може вирости у висоту від 120 до 180 см. У кожній кисті формується від 3 до 5 зав’язей. Стиглі помідори вагою 150–300 грамів набувають рожево-малинового кольору. Умільці вирощують томати вагою 500 грамів і навіть кілограмові екземпляри. Дозріває „Волове серце” за 105–115 днів від моменту повного сходження.
Використання помідора — універсальне. Томати дуже смачні. З них виходять чудові соки й пасти. Урожайність куща в середньому до 5 кілограмів, деякі джерела повідомляють про майже 7 кілограмів.
Сорт стійкий до більшості захворювань, але профілактика буде не зайвою.
При підвищеній вологості тонка шкірка може тріскати. З цієї ж причини (і через велику вагу плодів) термін збереження томатів і їх транспортабельність обмежені.
Насіння „Волового серця” можна зібрати самостійно.