Огірок сорту «Цезар»
Мабуть, найпоширеніший сорт огірка в українських насіннєвих магазинах — „Цезар”. Чим же він так приваблює наших городників? Перевірений польський сорт. Невибагливий. Бджолозапильний. Корнішонного типу. „Цезар” смачний і в свіжому вигляді, і консервований. А ще — дешеве насіння.
Плоди „Цезаря” дозрівають на 47 — 60 день після появи перших паростків. Огудина сильноросла. Темно-зелені плоди не схильні до пожовтіння, не гірчать, навіть якщо переростають (хіба стають бочкоподібні). Ростуть огірки до 8–12 см (вага близько 85 г).
Урожайність „Цезаря” — 5–7 кілограмів із квадратного метра, під плівкою — до 17–25 кілограмів.
Насіння огірка висівають у травні у вологу, пухку, удобрену, прогріту землю на глибину 1–2 см на відстані 5–6 см одне від одного. Для раннього врожаю „Цезар” сіють в одноразовий посуд або під плівку в березні–квітні.
Якщо замочити насіння на 12 годин перед висаджуванням, проросте швидше. Сходить огірок при температурі 18–25 градусів. При показниках термометра менше +10 ріст припиняється, відбуваються зміни в розвитку. Якщо температура падає до 0,5 градуса, „Цезар” гине. При низькій температурі і високій вологості рослина підгниває. Спека понад 35 градусів теж гальмує розвиток огірка.
Рясно плодоносить „Цезар” від середини липня. Плоди можна збирати практично до кінця вересня.
Сорт має високу резистентність до поширених захворювань, зокрема несправжньої борошнистої роси, бурої плямистості, огіркової мозаїки.