Кучерявість листя персика. Ознаки, лікування

Найпоширенішою хворобою персика є кучерявість листя . Це захворювання починає проявлятися вже ранньою весною. На молодих листочках раптом утворюються пухирчасті здуття світло-зеленого кольору, пізніше вони стають рожевими і навіть червонуватими, з часом листя втрачає форму – стає кучерявим.

Кучерявість листя персика є одним з найнебезпечніших захворювань кісточкових. У перший рік воно спричинює обпадання листків, засихання й обпадання плодів, відмирання однорічних пагонів, на другий рік дерево, як правило, не плодоносить.

kucheryavist_persika1

Ознаки кучерявості листя

Ця грибкова хвороба може заразити всі кісточкові культури. Це захворювання спричиняє грибок Taphrina deformans (Berk.) Tul. Він є досить небезпечний і появляється утворенням на гілках потовщених, крихких, з нерівною поверхнею, червонувато-рожевих або янтарно-жовтих листків. Заражене листя швидко обпадає, а плоди на деревах перестають розвиватись й засихають. Хвороба проявляється також на пагонах, що викривлюються, потовщуються, набувають жовтуватого кольору, а при перших приморозках гинуть.

Спори цього грибка поширюються влітку, але зараження рослин не викликають. Зимують між лусочками бруньок, у ранах на гілках та в інших місцях. Тільки весною вони проростають, й відбувається активне зараження пагонів та листя. Патоген може зберігатись у вигляді грибниці в уражених гілках.

Швидкому зараженню рослин сприяє волога і прохолодна погода (6-8°С) навесні. Висока вологість сприяє також брунькуванню сумкоспор й швидке проникнення паразита у рослину.

kucheryavist_persika2

Лікування кучерявості персика

При зараженні кучерявістю восени або раньою весною, до розпукування бруньок заражені й висохлі пагони обрізують і знищують. Повторне обрізування заражених пагонів — в середені весни, коли добре видно ознаки захворювання, а спори ще не розсіялися. У невеликих насадженнях доцільне збирання і знищення зараженого листя, а в промислових обов’язкова осіння оранка й обкопування пристовбурних кіл із старанним збиранням опалого листя.

Чим обробити персик від кучерявості листя

У фазі брунькування обприскувати дерево потрібно 1-2-процентним голубуватим розчином мідного купоросу (можнабез вапна) , через 2-3 дні повторіть обробку. Для профілактики ефективні також дворазові обприскування 50 % хлорокисомміді (0,5-0,75 % розчин) весною до розпускання бруньок .

Обрізайте заражені частини персика і добре обприскайте бордоською рідиною. Також потрібно обприскати або навіть полити пристовбурові кола.

Появою кучерявості на персику також може бути брак калію у грунті. Без калію дерева слабкі і легко заражуються хворобами і нападами шкідників. Після обробки підживіть дерево калійним добривом за інструкцією. І проведіть обприскування навколо.дерева а також сусідні Плодові дерева, садові кущі, що квіти.

Добре діє препарат “Хорус”, “Ридоміл голд”, “Профіт”, “Ордан” Обробляти необхідно 3 разів на сезон: перше обприскування до брунькування; друге коли листя вже добре розпустилося; третє – восени.

Схожі записи