Обприскування смородини, порічки весною від хвороб та шкідників
Смородина прокидається досить рано, для пробудження і розкриття бруньок досить всього кілька теплих сонячних днів. Тому, потрібно якомога швидше її обробити від шкідників та хвороб. Від своєчасного і якісного обприскування, залежать і врожай, і здоров’я куща в цьому сезоні.
Вже після розкриття бруньок на кущах багато способів обробки стануть недоступні.
Багато комах просинаються весною ще до появи листочків, тому обприскуємо смородину ранньою весною не боячись пошкодити ніжну зелень.
Коли обробити смородину навесні від хвороб
Час обприскування залежить від погоди. Вибираючи терміни обприскування ягідних кущів на своїй ділянці, орієнтуйтеся на клімат і стан самих рослин. Набубнявіли (спляча брунька), але ще не розпустилися бруньки, розтанув сніг, а земля ще місцями замерзла? Чудово, настав час для обробки.
Хвороби смородини
Смородина і агрус – найпоширеніші ягідні кущі. Найпоширенішими їх хворобами є:
іржа;
септоріоз (біла плямистість);
антракноз;
смугаста мозаїка;
реверсія (махровість);
сферотека (американська борошниста роса;)
сіра гниль.
Чим обробляти кущі смородини від хвороб
Найбільш поширеними для обробки смородини, порічки є такі препарати:
мідний купорос (3% -ний розчин);
залізний купорос (5% -ний розчин);
бордоська рідина (1% -ний розчин);
настій попилу (100 г на 1 л води настояти 3 доби, процідити, долити 3 л води);
топаз.
Як обробляти кущі смородини від хвороб
Обробка кущів смородини складається з декількох етапів, особливо, якщо в попередній рік ви побачили ознаки якихось захворювань.
Перший етап: після танення снігу, зберіть опале листя з-під кущів, другий – розпушіть і прополіть верхній шар грунту, третій – далі обприскайте кущі мідним або залізним купоросом.
В період бутонізації потрібно обприскати кущі 3% -ною бордоською рідиною. Після цвітіння і після збору ягід потрібно обприскати кущі 1% -ною бордоською рідиною.
Обробка кущів смородини від шкідників
Шкідники смородини здатні з’їдати не тільки листя і бутони, а й коріння з гілками, не залишаючи у куща шансів на порятунок. На щастя, при належному догляді виявити їх можна практично відразу після появи.
Найчастіше на кущі смородини нападають:
смородинова златка;
пилильщики;
смородинова галиця.
бруньковий кліщ;
брунькова міль;
вогнянка;
стеклянница;
смородинова попелиця.
Чим обробляти кущі смородини весною від шкідників
Засоби для обробки смородини від шкідників розділимо на 2 групи: профілактичні (натуральні) і спеціалізовані (хімічні). Якщо ви прихильник натурального землеробства і не хочете зайвих препаратів на ділянці, уважно і регулярно оглядайте кущі і не забувайте про профілактичні обприскування.
Профілактичні засоби боротьби зі шкідниками є:
окріп – детально описано у статті : “Пропарювання кущів смородини та аґрусу “
мильна вода;
настої тютюну, чистотілу, часнику, цибулиння, пасльону або кульбаби (обприскування кущів смородини раз в 4-5 тижнів, починаючи з пробудження бруньок і до зняття врожаю).
Спеціалізовані препарати боротьби зі шкідниками є :
бордоська рідина (1% -ний розчин);
актеллик;
Фуфанон;
Карбофос (порошок або емульсія).
Як та коли обробляти кущі смородини навесні від шкідників
Дуже часто боротьбу з хворобами і шкідниками проводять разом, тому етапи обробки не відрізняються від вище описаних, але у боротьбі зі шкідниками потрібно обприскати і грунт в пристовбурових колах (на відстані 50-60 см від коріння)
Для процедури виберіть ранок або вечір сухого безвітряного дня, коли в прогнозі на найближчі 2-3 дні непередбачаються опади. Розводите обраний препарат по інструкціїНа час обробки і наступні 12-24 години заберіть з ділянки дітей і домашніх тварин, якщо оборобка робиться хім. препаратами. Не зберігайте залишки розведеного препарату, а викидайте згідно з інструкцією.