Чи прибирати опале листя на ділянці

Прибирати чи не прибирати опале листя на своїй ділянці – кожен вирішує сам. Але це рішення має бути обґрунтованим, а не інтуїтивним.

У цій статті ми пояснимо вам чи потрібно прибирати опале листя на ділянці.

Не прибирати опале листя

Краще Природи ніхто не знає, прибирати чи не прибирати осіннє листя. В лісах листя накопичувалось століттями, створюючи сприятливі умови для рослин та тварин. Це важливий чинник у кругообігу корисних та поживних речовин.

В опалому листі весь час триває активний розвиток земляних хробаків, воно ж є джерелом живлення для них. Вже до кінця весни хробаки знищують майже все, що восени впадало на землю.

В свою чергу якість ґрунту покращується ними за рахунок внесення у неї органіки, без якої більшість мінеральних добрив безсилі.

Саме листя містить великі поклади азоту, по цьому показнику воно перевищує навіть гній та овечій послід. Правда, мало в ньому калію та фосфору.

Не дивлячись на невелику концентрацію мінеральних речовин, для рослин опале листя є дуже корисним, оскільки покращує структуру ґрунту, робить його пухкішим, тобто у ньому буде більше повітря, яке у ґрунті потрібне для дихання тварин, бактерій (також і хробаків), а крім того – коріння рослин.

. . . . . .

Щільний шар листя є чудовою мульчею, яка попереджає пророщуванні багатьох видів бур’яну, перегріву та пересихання ґрунту, вивітрювання родючого шару.

Це позитивні моменти, але питання все ж залишається дискусійним.

opallist2

Прибирати опале листя

Тут діло в тому, що садоводи збирають листя не в лісі, який має свою екосистему, в на своїй ділянці, де живуть культурні, а значить й примхливі рослини.

Адже, крім однозначно корисних хробаків, у цьому листі добре себе відчувають ще й багато інших різновидів живих істот, шкода від яких може бути невиправною для садової ділянки. Це й довгоносики, й гусені, й шовкопряд. Від більшості з них можна позбавитись лише спалюючи зібране листя. Інше питання – а як сад від паразитів не страждає, чи потрібні такі жорсткі міри?

Якщо листя заражене коккомікозом, борошнистою росою, паршами – без багаття не обійтись. Нерідко лише так можна зупинити розповсюдження хвороби. Якщо занести таке листя у компост, то хвороби можуть поновитися навіть через роки його витримки.

opallist1

Якщо листя падає на клумбу або газон, його треба зібрати. Створюючи щільний килим, листя, що попадало на квітник, закриває доступ світла та повітря для рослин. Трава в таких умовах гине за декілька днів.

Схожі записи